Кајгана готвач vol. 147 [гласање: Торта по личен избор]

Глас за:


  • Вкупно гласачи
    43
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.970
Поени од реакции
16.265
@Agda Beata
Чоколаден крем со рум и ореви и бел крем со бело чоколадо.
20170503_220211.jpg

@shumecha.tableta
Чоколадни палачинки, еурокрем, слатка павлака.
12969285_1279787085396959_1675510401_n.jpg

@Forza Milan!!!
IMG_20170417_145847 (1).jpg

@Medea
Пандишпан со чоколадо стопено, фил од ванила пудинг, измеѓу свежо насечкани јагоди, прелиена со чоколаден пудинг со рум и свежо исцеден портокал.
18275070_10155209981248516_8757332842492356030_n.jpg
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
6.669
Поени од реакции
9.873
....вкусната, а богами и лична торта на @shumecha.tableta овој пат ја оставив, поради насмевката што ми ја одзеде @Agda Beata со нејзината досетливост и неоуметнички актуелен дојам на нејзината торта и ете гласав за неа, инаку честитки и за другите учесници за нивните торти ! (y)
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
5.694
Поени од реакции
16.597
....вкусната, а богами и лична торта на @shumecha.tableta овој пат ја оставив, поради насмевката што ми ја одзеде @Agda Beata со нејзината досетливост и неоуметнички актуелен дојам на нејзината торта и ете гласав за неа, инаку честитки и за другите учесници за нивните торти ! (y)
Неоуметнички актуелен дојам? :D
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
27.638
Поени од реакции
16.096
,,,,,pri bidejki z,sh gornoto mislenje e pro feministichko i pristrasno glasam za @shumecha tableta taka da si znaite,,,,:icon_mrgr:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.023
Поени од реакции
10.354
За Шумеча секако, многу јака торта во сите комбинации. Една од моите фаворити од сите торти. Мајка ми ја прави со чоколадни палачинки и ванила пудинг помеѓу нив. Нешто овака:

15697457_10210604660405236_1698788053577959961_n.jpg
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.324
Поени од реакции
851
@Agda Beata како што ми се чини вака гледајќи, украсните кукли не ке се од локум и не се за јадење( интересно би било кога би можеле, хаххахаххаа)...па мојот глас овој пат ќе и го поклонам на @Medea :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.469
Мојот глас оди кај @Forza Milan!!!. Можеби нема напишано што состав е внатре тортата, но вака од надвор ми личи убаво. Башка јас сакам торти што од надвор се со шлаг или фондан, а и декорацијата со свежи јаготки му е тотално погодена:)
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.943
Поени од реакции
2.049
Јас исто гласам за @Forza Milan!!! , би сакала да знам и што има внатре ама вака однадвор некако ми изгледа на лесна за јадење.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.364
Поени од реакции
36.394
Не ја сликав внатре, ама ништо посебно пудинг и путер. Еден ред пудинг од чоколадо плус растопено чоколадо со лешници, а другиот ванила и бело чоколадо. :D
 
Член од
26 јуни 2017
Мислења
69
Поени од реакции
16
Odlicna e taa so palacinkite samo jas ja pravamizmegu so eurokrem banani i odozgora hopla mh mh mh...

Sent from my 5010X using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom