Кајгана готвач vol. 146 [гласање: Сендвич]

Дискусија во форумот 'Кајгана готвач' започната од shumecha.tableta, 19 мај 2017.

?

Глас за:

Анкетата е затворена 26 мај 2017.
 1. Sungerot Bob

  2,2%
 2. Goodfella

  8,7%
 3. bobipp

  39,1%
 4. Patience

  4,3%
 5. wot

  15,2%
 6. Perdika I

  19,6%
 7. shumecha.tableta

  10,9%
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. shumecha.tableta

  shumecha.tableta Модератор

  Член од:
  26 декември 2013
  Мислења:
  2.444
  Допаѓања:
  12.519
  Овој пат не' има најмногу! :ojeaa:
  Бујрум на гласање. :D

  @Sungerot Bob
  Лепче, павлака, марула, патлиџан, краставица и салама.
  [​IMG]
  [​IMG]

  @Goodfella
  Зденка, тиквички, домати, краставици и сирење.
  [​IMG]
  [​IMG]

  @bobipp
  Домашно печено лепче, врат и кашкавал. Додаток компири и кромид од рерна.
  [​IMG]

  @Patience
  Лепче, зелена салата, пилешки гради, кашкавал, домат, малку кромитче.
  [​IMG]

  @wot
  [​IMG]

  @Perdika I
  Плескавици: грав, црвена пиперка, хималајска сол, црн бибер, мелен ким, морско оревче, јенибар, сушено оригано, буковец, лук во прав, ворчестер, соја сос, црвен пипер, ленено семе, 'ржано брашно.
  Лепче: кромид на кругови, јаболков оцет, зрно коријандер, домати, сенф.
  Сос: тахини, мед, луто суво пиперче.
  [​IMG]
  [​IMG]

  @shumecha.tableta
  [​IMG]
   
  На Rickyyy, Kris_GT и Anne. им се допаѓа ова.
 2. Skorp

  Skorp That guy....

  Член од:
  30 јуни 2010
  Мислења:
  708
  Допаѓања:
  617
  Јака конкуренција... али сепак @bobipp. Топениот кашкавал и домашното лебче беа одлучувачки (y)
   
 3. Anne.

  Anne. ~ Happiness In Slavery.

  Член од:
  4 декември 2009
  Мислења:
  4.584
  Допаѓања:
  10.205
  Глас за @wot , се гледа дека највише се потрудил. Туку пред да се логирам јадев, пак сум гладна. Бравос децо!
   
 4. The Goddess

  The Goddess

  Член од:
  10 февруари 2008
  Мислења:
  3.941
  Допаѓања:
  2.032
  Овојпат навистина јака конкуренција, не знаеш за кого да гласаш:aplauz:.
  Сепак мојот глас оди кај @bobipp , лепчето и компирот беа пресудни :icon_lol:.
   
 5. bobipp

  bobipp Annyeonghaseyo ^_^

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.061
  Допаѓања:
  3.840
  @Perdika I Од кога се токмам да пробам да направам вакви веге плескавици, вака ме мотивира уште повеќе (y) Али и даската мора да се испоштува:cuc:
   
  На Perdika I му/ѝ се допаѓа ова.
 6. bijons

  bijons Lady in red

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  1.411
  Допаѓања:
  1.323
  Халооо, Мкд колинг, гуд ивнинг :P
  ...морам да признам дека после разгледувањето на понуденото одвај се воздржав да не вечерам, сите приложени сендвичи на свој начин се прекрасни, но лично преферирам сендвич без марула и краставици така да 12 поени за вкус одат за @bobipp, 10 поени за уметничка фотографија на сендвич одат кај @shumecha.tableta и на крај 8 поени за вложен труд за приготвување и аранжирање на сендвич одат кај @Perdika I ,
  така гласаше бијонс, подобриот нека победи ! (y)
   
  На Perdika I и shumecha.tableta им се допаѓа ова.
 7. chef_cook

  chef_cook

  Член од:
  25 октомври 2011
  Мислења:
  472
  Допаѓања:
  369
  мно
  многу би сакал да те запознаам во живо,многу си ми интересна.Пошто јас немошам да дојдам у Скопје,еве јавно те канам у Москва!
   
 8. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  30.262
  Допаѓања:
  35.712
  Мојот глас оди кај @Goodfella. Неговиот сендвич ми личи најсочно (иако лепчето личи суво ко од вчера:D) и најмногу ми се свиѓа комбинацијата на полнењето на сендвичот:)
   
  На Goodfella му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Rickyyy

  Rickyyy

  Член од:
  14 февруари 2013
  Мислења:
  531
  Допаѓања:
  623
  Мојот глас оди кај @shumecha.tableta .
  Најкомплетен ми е сендвичот во секој поглед. (y)
   
  На shumecha.tableta му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.509
  Допаѓања:
  12.035
  Јас би убила за сендвичите на @Perdika I, ама @wot е најубав!
   
  На Perdika I му/ѝ се допаѓа ова.
 11. bijons

  bijons Lady in red

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  1.411
  Допаѓања:
  1.323
  ...спасива ! :D
  како прво да ти бев интересна ќе ме следеше овде на форумов, а колку што проверив на профилот има само 7 следачи, ама не и Ти ! :cool:
  како второ да ти бев интересна барем најмалку еднаш ќе ми напишеше во сандаче поздравче, ама празно е :(
  и како трето јавно не се кани пред очите на можеби некоја твоја симпатија која е член тука на форумов и ќе и биде криво зш така пишваш ем каниш, а тоа не е ТАА ! :place:
  и четврто и петто има едно мото, не посакувај работи за кои не си спремен, оти можат да се остварат :semolam:
  како и да е многу ми криво што не успеав да направам сендвич и да учествувам во конкуренцијата, ај друг пат (ова да не бидам оф_топик :oftopik:)
   
 12. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  19.958
  Допаѓања:
  23.629
  се спасива некои
  ама некои не се спасива
   
  На The Goddess, GavolRulz, Invader и уште 2 други им се допаѓа ова.
 13. Tender Girl

  Tender Girl

  Член од:
  26 јануари 2007
  Мислења:
  2.155
  Допаѓања:
  1.830
  Гласав пред некој ден ама ја отварам темава за пак да фрлам око на сендвичот на Goodfella. Вегетаријански, лесен (ниско калоричен - баш за летно време) и превкусен...за мене одличен.(y)
   
  На Goodfella му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: