Кајгана готвач vol. 142 [гласање: Благи (посни) мафини]

Глас за:


  • Вкупно гласачи
    35
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.827
Поени од реакции
15.199
@shumecha.tableta
Банана, четири семиња (ленено, сончоглед, тиква, интегрален сусам) и чоколадо.
Одозгора едните се премачкани со мармалад од шипинки и банани, другиве со какао и мрвици.@Tender Girl
Со банани, кокос, какао, малку мед и ореви.


@bobipp
Вулкан-мафини со 2 дела, долниот има кокос, горниот какао и избувнува чоколадо од негo. Внатре има и суво грозје и брусница.


@Patience
Со какао и кокос.

 
Член од
7 септември 2016
Мислења
6.094
Поени од реакции
8.744
...овој пат, се двоумев помеѓу @bobipp и @shumecha.tableta ама некако побогати, повисоки, поголеми и попожелни се да ги пробам на мојот предходен фаворит @shumecha.tableta која повторно го доби мојот глас (y)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.464
Мојот глас оди кај @Patience............, некако најидеално и најпрофесионално и имаат излезено мафините. Посебно мазните површини на мафините ми се свиѓаат:D
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom