Кајгана готвач vol. 140 [гласање: Чизкејк]

Дискусија во форумот 'Кајгана готвач' започната од shumecha.tableta, 15 март 2017.

?

Глас за:

Анкетата е затворена 22 март 2017.
 1. bobipp

  68,1%
 2. Agda Beata

  12,8%
 3. shumecha.tableta

  19,1%
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. shumecha.tableta

  shumecha.tableta Модератор

  Член од:
  26 декември 2013
  Мислења:
  2.488
  Допаѓања:
  12.802
 2. Смрт за зони и пајак воз.

  Смрт за зони и пајак воз.

  Член од:
  20 септември 2011
  Мислења:
  8.143
  Допаѓања:
  8.510
  @bobipp
  Браво мајсторе!
  Сега се покажа дека машките не се за подценување
   
  На bobipp му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  30.895
  Допаѓања:
  36.004
  Мојот глас оди кај @bobipp. Другар парчево на вторава слика во мисла ми останува и ме тера да станам и да тркнам до најбликсата слаткарница да си купам чизкејк:D
   
  На bobipp и Смрт за зони и пајак воз. им се допаѓа ова.
 4. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.661
  Допаѓања:
  12.300
  „Чизкејк“ со шампита? :D

  Иначе стварно, Боби, сликава мир не ми два со денови.
   
  На bobipp, Sungerot Bob и Смрт за зони и пајак воз. им се допаѓа ова.
 5. zmej gorjanin

  zmej gorjanin

  Член од:
  26 јануари 2009
  Мислења:
  6.668
  Допаѓања:
  7.078
  Ако сам ја правел браво. Ти си прв мушкарац, а да не си кувар или слаткар (претпоставувам дека не си), за кој имам слушнато дека напраил торта и плус топ изгледа. Време е ваљда жениве со брачни понуди да почнат на темава... :icon_lol:
   
  На bobipp и Смрт за зони и пајак воз. им се допаѓа ова.
 6. Zarniwoop

  Zarniwoop

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  5.721
  Допаѓања:
  5.788
  Боби можеби не знае компир манџа да прави, ама десерт знае. :icon_lol:
   
 7. bobipp

  bobipp Let's cook!

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.124
  Допаѓања:
  3.889
  Фала за пофалбите. (y)
   
  На Смрт за зони и пајак воз. му/ѝ се допаѓа ова.
 8. shumecha.tableta

  shumecha.tableta Модератор

  Член од:
  26 декември 2013
  Мислења:
  2.488
  Допаѓања:
  12.802
  Ја колку што памтам Боби го имаше доста често и во темата за Foodporn. Така да мило ми е што почна и тука да не дружи. :D
   
  На bobipp му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: