Кајгана готвач vol. 140 [гласање: Чизкејк]

Глас за:


  • Вкупно гласачи
    47
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.459
Мојот глас оди кај @bobipp. Другар парчево на вторава слика во мисла ми останува и ме тера да станам и да тркнам до најбликсата слаткарница да си купам чизкејк:D
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
5.238
Поени од реакции
14.263
Мојот глас оди кај @bobipp. Другар парчево на вторава слика во мисла ми останува и ме тера да станам и да тркнам до најбликсата слаткарница да си купам чизкејк:D
„Чизкејк“ со шампита? :D

Иначе стварно, Боби, сликава мир не ми два со денови.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
8.242
Поени од реакции
9.546
Ако сам ја правел браво. Ти си прв мушкарац, а да не си кувар или слаткар (претпоставувам дека не си), за кој имам слушнато дека напраил торта и плус топ изгледа. Време е ваљда жениве со брачни понуди да почнат на темава... :icon_lol:
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.147
Поени од реакции
7.506
Боби можеби не знае компир манџа да прави, ама десерт знае. :icon_lol:
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.694
Поени од реакции
14.037
Ја колку што памтам Боби го имаше доста често и во темата за Foodporn. Така да мило ми е што почна и тука да не дружи. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom