Кајгана готвач vol. 138 [гласање: Кроасани]

Глас за:


  • Вкупно гласачи
    47
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2013
Мислења
3.853
Поени од реакции
9.380
Goddess супер кифлички, Shumecha супер кроасан. По кејф ми се и двете, ама кога ќе се спомне кроасан сакам на долго да си го м'цкам со млеко, а вака кифличка на две залчиња ми е. П.С. можело и крем/џем да се стави во кроасанот, чисто за повеќе лиги да ни направиш (y)
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.143
Поени од реакции
8.530
Oвој пат и јас гласам за Шумеќа -
Натпреварот е за кроасани
Она што другиот кандидат го понуди не се кроасани иако одлично изгледаат Значи нема конкуренција. Така да и јас денес ќе гласам исто како и многубројните обожаватели на Шумеќа - ергени.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.514
Поени од реакции
4.238
Некако незгодно да гласаш меѓу две опции, посебно кога едната е далеку напред во реализацијата, @The Goddess no hard feelings :)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.171
Поени од реакции
1.916
Има и мали кроасанчиња бе кајганџии...А овие толку личат на кифлички најмногу заради сусамот одозгора, инаку на вкус вака не може да бидете толку сигурни дека се како кифлички.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom