Кајгана готвач vol. 137 [гласање: Тавче гравче]

Глас за:


  • Вкупно гласачи
    46
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.464
Мојот глас оди кај @bobipp ..............., можеби личи малку повеќе сочно од што треба да биде, но личи вкусно, а и со тоа што е направено во земјена тава нема промашај:)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
10.970
Поени од реакции
11.448
Многу тешко е да гласаш за било кој, сите се убави, и сунѓерот се покажал добро иако неговиот малце сув е. али тоа више е прсонал преференс
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.143
Поени од реакции
8.530
Пријатно ме изненадивте со ова оргинално македонско јадење
https://en.wikipedia.org/wiki/Tavče_gravče

Најдобро е да се запече во фурна на дрва. Или да се запече на скара, за да фати малку мирис од чадот на скарата.
Ме подсетивте на годините, кога одев во Чаршија. Едно тавче, една плескавица, лути пиперки, сомунче, пред јадење ракија, со јадењето 3 деци бело вино и сифон сода.
Сите се супер, со сепак ќе гласам за @bobipp бидејќи го подготвил во мали земјани тавчиња и бидејќи не го пресушил
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
5.531
Поени од реакции
15.660
Дојде Боби и од прва нѐ посра сите овде. Ова нека им е за пример на оние што кењаат дека не победувале на натпреваров и ради тоа губат надеж за учество.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.828
Поени од реакции
15.202
Да трепка ова! :D
Дојде Боби и од прва нѐ посра сите овде. Ова нека им е за пример на оние што кењаат дека не победувале на натпреваров и ради тоа губат надеж за учество.
И у позадина иде: треп, треп, трепни, трепни, ма само трепни... :ROFLMAO:
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom