Кајгана готвач vol. 135 [гласање: Пудинг]

Глас за:


  • Вкупно гласачи
    53
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.943
Поени од реакции
2.049
Колку пати сум зготвил а не сум постирал после ваква слика ко на Шумеча, грев е да не се гласа. :D

После ваков дебакл изглеа ќе се вратам на подфорум Фудбал и Фан Клуб Манчестер Јунајтед. :D
Баш напротив, одличен си, дури би сакала и повеќе машки да се охрабрат и да имаме поголем избор.

Најискрено, темава ја обожавам. Јадеме секој ден, готвиме (барем јас) речиси секој ден и некогаш навистина ни е потребна инспирација за нешто ново. Доста често си ги отворам и старите теми и црпам инспирација од нив на секојдневна база, а верувам дека и многу други го прават истото. Затоа сметам дека треба да има уште повеќе пријавени и уште повеќе слики.

Во случајов гласав за шумеќа, зашто како што кажа, греота е да не гласаш :icon_lol:, но во секојдневен живот и вон натпреваров, повеќе би ми било предизвик да го направам твојот пудинг, зашто стварно незнам како ти успеа да го направиш ко еурокрем.[DOUBLEPOST=1486572823][/DOUBLEPOST]И сакам да видам повеќе машки пријавени, еве на пример следната тема е лесна - МАКАРОНИ.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.160
Поени од реакции
4.752
Твоето изгледа превкусно, шумеќА само има украсено повеќе од тебе. Наместо да се откажуваш следен пат работи повеќе на декорација и да ја престасаш шумеќа. Ете ви чаленџ на сите. :)
Не само што изгледа, туку и беше превкусно. Посебно кога со лажичката ќе ги измешаш двата видови. :D
^ Така правам секогаш. И татко ми секогаш ми се лути. :oops: Вика дека попрво ќе цркнел за јадење, јас дур да смислам, да украсам, да се стегне, па да сликам... :X3: И ќе почне да збори: Шумечо! Ја ти реков пудинг дека сакам, пудинг! Пудинг! Не 5 саати да те чекам таму 6 врсти на пудинг да напраиш и да редиш на попот капата. Друг пат сам ќе си направам. :ROFLMAO: Или ќе рече дека му се јаде пире, па јас ќе почнам со супа, па со пире, па со зеленчук... и на него готово, му се врти. :ROFLMAO:
Повеќе го нервира тоа што ме чека стварно 5 саати, пошто дур правам не смее никој да се осуди да проба од тоа што е готово, јас дур не дадам дозвола. :ROFLMAO:

П.С. мене ме интересира како @The_Red1 напраил од една страна да има чоколаден, а од друга страна ванила пудинг. :noze:
Хех ептен е едноставно, пудингот го ставаш во две различни ѓезвиња (со кутлача немам осет :D ) и претураш истовремено од едната страна едното, од другата другото. Воопшто не се мешаат едно со друго, си стојат поделени. :D
п.с. уопште не се сомневам дека и татко ти те вика Шумеча. :D

Те молам не се предавај. Ти си супер. Тоа што се натпреваруваш со посилни, само ја зголемува големината на твојата слава.
Бело знаменце над моја глава никад нема да се провее, макар и со 0 гласови да завршувам. Готвењево си го сфаќам како забава, ништо друго. Декорацијата ми е слаба страна ама ич не му ја мислам, ќе се научам и јас, така растат децата. :D


Макарони не знам дали ќе стигнам да напраам како што имам намислено, треба да се оди да се испазари, а обврски еден куп. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom