Кајгана готвач vol. 134 [гласање: Риба]

Глас за:


  • Вкупно гласачи
    47
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.694
Поени од реакции
14.037
@Branchez
Лосос со брокула, златна мешавина и пиперка
iyq2d2.jpg

@Agda Beata
2017-01-05-00-38-28.jpg

@shumecha.tableta
Ослиќ валкан во пченично брашно, кари, куркума, малку вегета и сол. Печен и неколку минути пред крај полеан со масло.
IMG_0047.jpg

@Medea
Рибини прстиња со рижото во доматен сос, шафран пудра, морков и праз
13394041_10154197538643516_8935514533898871214_n.jpg

@The_Red1
WP_20150517_003.jpg

@The Goddess
салмон и печени компири
11040665_10203872631365590_129310728_n.jpg
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.143
Поени од реакции
8.524
Риба сакам на сите начини и во секое време. Може и за ручек и за доручек и за вечера или за меѓуоброк
Сите предлози се одлични, но морам да се одлучам само за еден и одлучив за @The Goddess
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.459
Мојот глас оди кај @shumecha.tableta ..................., одлично подготвена риба. Јас осличот го сакам пржен, но и вака подготвен го прави да личи покрцкав и вкусен. Посебно ми се свиѓа тоа како си ја сервирала со лимонот(y)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
10.339
Поени од реакции
10.261
све лосос, и после сиромашен народ сме биле:icon_lol:
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
1.973
Поени од реакции
3.599
Гласам за агда само за да не победит шумеча.
 

Xibalba

Punctum vivimus
Член од
24 јануари 2012
Мислења
5.773
Поени од реакции
10.393

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.694
Поени од реакции
14.037
Шумеча, сигурно нешто многу му имаш згрешено штом на ваков начин ти се одмаздува :ROFLMAO:
Изгуби кладба уште во октомври и требаше да учествува во кајгана готвач, кај не напраи ништо, па нашол да мрчи уште. :P
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
1.973
Поени од реакции
3.599
Шумеча, сигурно нешто многу му имаш згрешено штом на ваков начин ти се одмаздува :ROFLMAO:
Само ак победит друг мојт да учествувам. Шумки све нешо чкљ теми задават.
 

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
493
Поени од реакции
942
Си симнав една апликација ЈАДАМ ЗДРАВО се вика (со големи!) со рецепти, ме умре од спамање нотификации за јадења, што е добро за мене оти заборавам да јадам. Го меркав еден рецепт рибни филети со кус-кус, таман се одлучив денес да го напраам за прв пат во животов ама ништо, си купив тос.
Инаку, да ве охрабрам да не зимате пример од мене и да продужите така, убо готвите некој поќе некој малку поќе. Битно има страст, желба и кајгана полека но забрзано станува поле за културен натпревар помеѓу готвачите. Браво (y)
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.160
Поени од реакции
4.752
Бренчез.
Пошо само он нема лимон со рибата. А некаде имам слушнато дека лимон се става на риби што поише им мириса месото - крап, карас, може ослич. А салмон, лосос и пастармка да уништиш со лимон не простувам. :D

Никако не ми текнува каде го имам слушнато/видено/прочитано тоа, ама ко да држи вода.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom