Кајгана готвач vol. 133 [гласање: Ориз]

Гласам за:


  • Вкупно гласачи
    39
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.970
Поени од реакции
16.262
@shumecha.tableta
Ориз со златна мешавина, свежи печурки, павлака и топено сирење.
15730766_1582095675166097_904019388_n.jpg

@Goodfella
Ориз со компири, пилешко, печурки.
IMG_1781.JPG

@BilboBaggins
Ориз и свинска кременадла во сос од путер, неутрална павлака, сенф и босилек.
upload_2016-12-26_21-15-14.png

@Agda Beata
SAM_4401.JPG
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
989
Сите јадења прекрасно изгледаат ама ќе гласам за оризот на @shumecha.tableta бидејки ми делува како најдобра комбинација.
@shumecha.tableta што содржи додатокот на оризот?
 
Последно уредено:

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.970
Поени од реакции
16.262
Сите јадења се прекрасно изгледаат ама ќе гласам за оризот на @shumecha.tableta бидејки ми делува како најдобра комбинација.
@shumecha.tableta што содржи додатокот на оризот?
Бидејќи сум од мобилен ме мрзеше да копирам за секое, кога ќе се уклучам од компјутер ќе го средам првиот пост. :D
Инаку има печурки, златна мешавина, павлака и топено сирење. :D
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.002
Бидејќи сум од мобилен ме мрзеше да копирам за секое, кога ќе се уклучам од компјутер ќе го средам првиот пост. :D
Инаку има печурки, златна мешавина, павлака и топено сирење. :D
Znaev i zatoa iglasav za tvoeto jadenje.
Jas bi dodal i malce gauda,ajdamer ili parmezan dodeka e toplo
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.469
Мојот глас оди кај @Goodfella ....................., најдобра комбинација на состојќи и најдобар вид на ориз(y)
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom