Кајгана готвач vol. 132 [гласање: Брускети/потпечени лебчиња]

Гласам за:


  • Вкупно гласачи
    52
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.007
Поени од реакции
16.632
@Patience
Потпечени багет лепчиња премачкани со масло и толчен лук, па ставено ситно сецкан домат, маслинки, сирење и оригано.


@Goodfella
Потпечен багет со луκ и зачини.


@Sungerot Bob
Едните се сo лутеница и сирење, а другите се потпечени со малку маргарин, кечап и чварки. Декорацијата е луто пиперче.
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.143
Поени од реакции
8.537
Сите се одлични. Се работи за јадење кое може да се подготви на милион начини и секогаш е добро
Мојот глас оди за @Patience поради раскошниот изглед
А ме заитересира и прилогот на @Goodfella поради едноставноста. Морам да го пробам неговиот рецепт
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.066
Поени од реакции
7.221
Како бе имало брускети а јас не сум видел и да не напрам:tapp: Мене ми се најомилени ко ќе се премачкани со маслиново масло+патлиџанче+моцарела+маслинка+босилек:uzi:
Абе ќе си пукнам на здравје шо не напрајв!
@Patience лук ре падинат притисок, имат зајре клаено то ме бендисвит, патлиџани плус обожавам сирење и маслинчиња.
Инаку @Goodfella имат најоргинал брускети, само нз шо зачини им имаш клаено? Ак се солени, да донесам едно гајбе пиво да ги мезниме:pivo2:
Ти @Sungerot Bob ветар во магла, ти си мачкал лепчиња ко детено шо мачкат в градинка.
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.284
Поени од реакции
2.780
Инаку @Goodfella имат најоргинал брускети, само нз шо зачини им имаш клаено? Ак се солени, да донесам едно гајбе пиво да ги мезниме:pivo2:
има сол, вегета, бибер, чили... за мене даб :D
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.352
Поени од реакции
788
На батево Годфела јако изгледаат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom