Кајгана готвач vol. 131 [гласање: Супа]

Гласам за:


  • Вкупно гласачи
    36
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.005
Поени од реакции
16.574
@Patience
Пилешка крем супа.


@M-1
Пилешка коцка, домашно фиде, батак, златна мешавина, црн бибер.


@Sungerot Bob
Тестенини, морков, лимон и зачини.


@The_Red1
Фиде, морков, копан, магдонос.


@Agda Beata
Пилешка супа.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
Не сум љубител на супи ама кога сум болен со додавање 2-3 лажици оцет и еден лимон на @M-1 супата со задоволство би ја сркнал додека е вруќа
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.469
Мојот глас оди кај @The_Red1 ................, посебно добар впечаток ми остави течноста која ме потсеќа на течност од пилешка чорба:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom