Кајгана готвач vol. 127 [гласање: Сѐ од компир]

Гласам за:А


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.694
Поени од реакции
14.037
@Jolene
Мусака со мешано (дива свиња, телешко и свинско) мелено месо.


@Артиљеро


@Благоев
Варен компир, запржен со сланина, лук и кромид. Зачинето со вегета, црвен и црн пипер. Пропратено со салата од морков.


@Patience
Салата од варен компир, грашок, пченка и краставица.@shumecha.tableta
Чипсот е со вкус на 4 вида сирење, шарена сол, лук и оригано. Горе во ќош, изменет рестован компир.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.459
Мојот глас оди кај @shumecha.tableta ............... ич не е хумана:D Сега си замислувам како би си земал од компириве/чипсов и би си брцнал во она лутеницана (ако е лутеница, ако не е пак исто:LOL:), а потоа би си земал една зденка, прво би ја изел пола така сува за да и го осетам вистинскиот вкус, а потоа и неа би ја брцнал во таратурон и би ја дојал:D
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom