Кајгана готвач vol. 126 [гласање: Кајгана]

Гласам за:


  • Вкупно гласачи
    36
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.825
Поени од реакции
15.155
@Sungerot Bob
Кајгана со патлиџани, краставица, чат пат марула, шунка, кашкавал и сирење.@The Goddess
Кајгана со млад кромид, домати, зелени пиперки и сирењe.@shumecha.tableta
Тоа од страна се динстани свежи печурки со црвена пиперка и пилешки гради во соја сос. И топена кисела павлака со кашкавал и малку сирење.

 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.143
Поени од реакции
8.530
@shumecha.tableta
Браво девојче навистина си шампион. Ќе ги збудалиш ергениве на форумов. Но морам да те укорам - натпреваров е за подготвување на кајгана .
Затоа не гласам за тебе, бидејќи твоите прилози се поатрактивни од основното јадење. Сепак натпреваров е за рецепт кајгана
Мојот глас оди за @The Goddess[DOUBLEPOST=1478558537][/DOUBLEPOST]@goddess

Само еден збор - одлично - склад на бои

@Sungerot Bob - Мислам дека ќе беше подобро некои од прилозите да беа внатре во кајганат
@Sumecha tableta - извонредно, но прилозите се многу поатрактивни од основното јадење. Губи смисол натпреварот бидејќи некој може да се одлучи за прилозите
 
Последно уредено:

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.464
Мојот глас оди кај @shumecha.tableta .................., ич не ми се свиѓа тоа што имаш како прилог ставено еден вид ,,гулаш", па и сос, затоа што тоа се вкусови кои се поинтензивни од самата кајгана. Но сепак се гласа за зададеното јадење, а не за прилогот:D Имаш направено баш кајгана. Оригиналната кајгана претставува изматени и испржени јајца, толку. Кајгана со додатоци од типот зеленчук, млечни производи и месни производи не спаѓа баш во онаа оригинална кајгана.
:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom