Кајгана готвач vol. 122 [гласање: Увијачи]

Гласам за увијачите на:


  • Вкупно гласачи
    62
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Мојот глас оди кај @shumecha.tableta .............., увијачите превкусно ми изгледаат, ама морам да признаам дека ме освои со брокулата, па донекаде и со сосот/салатата:)
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Мене на Шумеча увијачите на сарми ми личат (sorry Шуми :love:). Плус од неа не добив покана да ги пробам, а од другиот натпреварувач добив. :icon_lol:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.598
Поени од реакции
18.020
Ама зошто баш дабот, немој така... :(

Sent from mTalk
Не дека сум дајхард фан на Скопско, иако споредено со Даб го преферирам (особено Даб лименка, па уште ако не е ладна, има вкус на шампон). А и не дека сум некој дегустатор на пиво, али ваква трпеза заслужува Ердингер. Малку е поскапичко ѕидарско (140 е мислам во Веро), ама ем лизга, ем нема афтертејст од кој се прави гримаса.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Мојот глас оди кај @shumecha.tableta .............., увијачите превкусно ми изгледаат, ама морам да признаам дека ме освои со брокулата, па донекаде и со сосот/салатата:)
Добро бе дечки, те помнам од 3-4 гласања веќе по ред, каде пишуваш дека си гласал за Шумлива таблета, секаде буквално секаде имаш дека те освоила со тоа и тоа, и никогаш никаде не те освоила со тоа што е зададено како тема, секогаш со "екстрите" . Дај барем еднаш пофали ја за тоа што треба уствари да победи... сега ќе помисли кутрата дека не и чинат увијачите ама ете оти имало Даб и Брокула на сликата збира гласови... боог да чува.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Не дека сум дајхард фан на Скопско, иако споредено со Даб го преферирам (особено Даб лименка, па уште ако не е ладна, има вкус на шампон). А и не дека сум некој дегустатор на пиво, али ваква трпеза заслужува Ердингер. Малку е поскапичко ѕидарско (140 е мислам во Веро), ама ем лизга, ем нема афтертејст од кој се прави гримаса.
Веро не ми е баш во близина, ама чим се работи за пиво, ќе го пробам. :D Јас ретко кога го менувам Дабчето, не ни погледнувам други, освен чат пат Хајнекен, многу си го сакам. :X3: Од Скопско бегам, и смут нека е, што сака нека е, нејќам. :noze: Дабче си е Дабче. :D

Да не забегам ептен од темава, и ја си признав дека увијачите ми се растур систем. :D Вкусни беа да, ама дека беа шашави - беа. :X3: Прво ги печев во рерна во фолија, до тогаш беа до негде океј, после ги ставив на скара, па коа почна тоа сланината да се лепи, да прска, да паѓа меѓу решетки... а викам батали, печурки само на скара, не мора и увијачите. :ROFLMAO:
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
И јас гласав за Сторм. Не за инает. :)) Од блиски извори знам колку труд и љубов има вложено ... а јас сум секогаш на страната на луѓето што се борат за да успеат да направат убави увијачи. :))

Шумеча секако е најдобра! :X3:
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
@StormRage
За мене е ова - на прв поглед

@shumecha.tableta сериозно, ОМАЖИ СЕ ЗА МЕНЕ !
@shumecha.tableta

Кој ќе те ожени - секоја му чест.
Стара кинеска мудрост гласи:
Биди внимателен кога нешто ќе посакаш, бидејќи желбата може и да ти се оствари
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom