Кајгана готвач vol. 116 [гласање: Паста со ќофтиња]

Гласам за:


  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
@Благоев
Ова десно се печурки, тиквички и модар патлиџан, потпечени и маринирани со лук, балсамико и зејтин. Ова лево, ќофтенца со шпагети во доматен сос од свежи пиперки и босилек, млад кромид и млад лук.
За капак, пивце со свежоцеден сок од лимон

@shumecha.tableta

Шпагети со печени ќофтиња, во повриено доматно салце со сос од печурки, скара сос и половина главица кромид. Нема грам масло, ама има малку кашкавал и пармезан.

 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Мојот глас оди кај @Благоев .................., некако ми личат ќофтињата повкусно, а и ми личи баш онака машки направено, се измешано, но вкусно. Некако не иде комбинацијата на печени тиквици/црни патлиџани со печурки, но сепак мислам дека и тоа е вкусно.
(y)
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
И јас @Благоев
@shumecha.tableta мислам дека неоправдано избегнуваш маснотии во шпагетите.
Се согласувам. Штом не избегнуваш тестенини, маслото е најмал проблем. Особено маслиново.

Гласав и јас за Благоев, машко што ужива во готвење.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
^^ Шпагетите не беа за мене, само од сосот пробав, без додадените тракатанци, а бидејќи немам маслиново, не сакав да додавам плус калории со зејтин. А и некако не ми беше потребно, за мој вкус. :D
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Мојот глас оди кај @shumecha.tableta едноставно и вкусно и уаво сервирано,само што спагетите ми изгледаат на преварени )))) @Благоев мислам дека малце си претерал си експериментиањето ))))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom