[Кајгана готвач] Натпревар за оваа недела: Чорба

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
3.898
Поени од реакции
5.684
Немаше многу голема заинтересираност на анкетата, ама се надевам барем за пријавување ќе има. :D Прилично е активна темата за каде може да се најде најдобриот бургер, така што еве прилика да го направите истиот. :P

Што значи, следно готвиме бургер. Каков сакате вие и нормално од што сакате. Пријавувањето ќе трае до наредна среда (цел ден).

Прегледај го приврзокот 198912
Од готвење сум за сендвичи и супи, така да ќе пратам еден сигурно
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.490
Поени од реакции
4.150
Натпреваров е за бургер во права смисла, со плескавица? или може ладен сендвич, хот-дог и слични варијации на тема?
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.694
Поени од реакции
14.037
Натпреваров е за бургер во права смисла, со плескавица? или може ладен сендвич, хот-дог и слични варијации на тема?
Плескавицата може со месо по избор или веге, направена од зеленчуци.
Останатите видови ќе ги оставиме за некој нареден натпревар. :angel:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
3.898
Поени од реакции
5.684
У пм се забораив!!!!! Има уште време така???
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.694
Поени од реакции
14.037
Ќе го продилжиме до наредна среда, и јас планирам да направам.
Ајде уште некој нека нѐ дружи. :pipi:
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.284
Поени од реакции
2.776
IMG_20180221_210732.jpg IMG_20180221_210746.jpg

Малку постара ми е сликата, не се сеќавам се што имам од зачини ставено во плескавицата, основата е наут, нема користено продукти од животинско потекло во бургерот.
 
Член од
22 август 2006
Мислења
420
Поени од реакции
885
Изгледа пропаднат натпреварот :S
Еве еден веган бургер од црвен грав, со веган violife cheddar cheese, кисели крставички, свежи крставици, закиселен кромид, домашен барбекју сос, малку сенф на горното лепче и свежо чили.
IMG_9428.jpg

пс. лоша фотографија али мртво гладен и рацете си ги изедов и 2 вакви бургери.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
3.898
Поени од реакции
5.684
F5D67E0F-5BCE-4A64-BDAC-9BA7760E2340.jpeg

Еве еден скроз невеган бургер :) јајце од моите кокошки, мевце од фармата до моите кокошки, краставички, сланинче, карамелизирано кромидче, два вида на кашкавал, сенф и прсти излижани
 
Член од
5 август 2008
Мислења
5.851
Поени од реакции
5.062
Нешто поинакво. Ова најдов слики во телефон иначе нон стоп си праам дома си експирементирам со вкусови на бургери.
Ова е пилешки бургер, внатре полнет со кашкавал. Лесно брзо и доста вкусно :love:
IMG_20180927_203107_1.jpg
IMG_20180927_203204.jpg
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.694
Поени од реакции
14.037
Домашни лепчиња, преполовени па тостирани внатрешно. Сос од мајонез, кисело млеко, сенф и пармезан. Марула, печена плескавица со праз, топен кашкавал, патлиџан.

Утре ќе отворам тема за гласање, па ако уште некој сака да се пријави... слободно. :D
IMG_1116.JPG IMG_1155.JPG
 
На врв Bottom