[Кајгана готвач] Натпревар за оваа недела: Тестенини

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.217
Поени од реакции
12.640
@Torchyrus, повели овде кажи ја следната тема за готвење. Без ограничувања. :)
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
2.763
Поени од реакции
2.918
@Torchyrus, повели овде кажи ја следната тема за готвење. Без ограничувања. :)
Се размислував помеѓу месо или тесто да се замеси нешто. Јас сум повеќе за месо ги разгледав предходните натпревари и не видов тема само со месо, а да не е нешто конкретно. Па ете ако може нека биде било што со тоа... Печено, пржено, на скара... мелено, мешано, селско било какво и припремено на било каков начин. Мислам ќе има доста заинтересирани.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.217
Поени од реакции
12.640
И јас се надевам, темата е опширна и опфаќа се.
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
226
Поени од реакции
567
Би поминал сендвич со плескавица правена дома под тема месо? Пошто јас не јадам месо, а му праев плескавици на брат ми во сендвич ... :coffee: Ако не ќе се чувам за наредна тема штом живна.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
24.331
Поени од реакции
14.806
Би поминал сендвич со плескавица правена дома под тема месо? Пошто јас не јадам месо, а му праев плескавици на брат ми во сендвич ... :coffee: Ако не ќе се чувам за наредна тема штом живна.
,,,,stavaj bre,,,koj znae ili go interesira dali ke go krkash sendvichot,,, :)
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.732
Поени од реакции
14.275
Би поминал сендвич со плескавица правена дома под тема месо? Пошто јас не јадам месо, а му праев плескавици на брат ми во сендвич ... :coffee: Ако не ќе се чувам за наредна тема штом живна.
Може може, во секаков вид. Битно да има месо.
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
226
Поени од реакции
567
Сендвич со плескавица и кашкавал растопен врз неа. Од сосови: чили сенф, тартар сос и кечап има. Од зеленчук: лист марула, краставица, домат и маслинка.
Polish_20200326_125951521.jpg Polish_20200326_130011980.jpg
 
Член од
3 март 2020
Мислења
231
Поени од реакции
302
На селска печка на дрва, во планински услови :)
И од поблиску: копанчиња во тава ориз со праз 20200329_172654.jpg 20200329_172623.jpg 20200329_172623.jpg
Автоматски споено мислење:

п.с. Не знам убаво да ракувам со сликите, ако може помош
 
Последно уредено:
На врв Bottom