[Кајгана готвач] Натпревар за оваа недела: Смути

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Ова е една од моите домашни и екстракалорични пици со: доматен сос, печурки, козјо сирење, гауда кашкавал, сецкана пиперка, маслинки и свинска пршута...Прегледај го приврзокот 187116
Кога те прочитав во дк, тука те чекав, да си знаеш. :ROFLMAO:

Јас мислам да ги измениме правилата, секоја тема да трае 2 недели, што мислите? :sramezliv:Таман до петок. Да траеше недела дена, помалку ќе имаше пријавени (бар неделава). :D

Како и да е, јас ипак идам на сладолед. Овие се состојките, само на крај додадов плус млеко.
Брза кучка, слепи кучиња раѓа, ја недомрзнат сладолед вадам. :ROFLMAO: Јбг, кој ќе чека до утре. :ROFLMAO:
IMG_20180314_223307_081.jpg
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.048
Поени од реакции
13.540
Јас мислам дека победниците од готвачките натпревари треба да не поканат нас од фото натпреварите да им ги сликнеме специјалитетите...и сите среќни да јадеме
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Јас мислам дека победниците од готвачките натпревари треба да не поканат нас од фото натпреварите да им ги сликнеме специјалитетите...и сите среќни да јадеме
Добра идеја. :vozbud:
Мене веќе ми здосади од сликање. :ROFLMAO:
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.472
Поени од реакции
7.273
Ја неам дилема кое ми е омилено. Од коа сум свесен ми е тоа и така и ќе остане. Спанаќ пире во комбинација со пржени јајца.
Пред некој ден праев али архивските материјали се од лани/преклани, така да не знам и не е ни важно дали влагам у конкуренција, не е ни нешо на изглед али спанаќот мораше да се спомне ко омилено :D
состојките ги пишуе, само шо за млеко и јогурт малце помалце треба, зависи од вкус и од спанаќот колку е жеден..
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Ја неам дилема кое ми е омилено. Од коа сум свесен ми е тоа и така и ќе остане. Спанаќ пире во комбинација со пржени јајца.
Пред некој ден праев али архивските материјали се од лани/преклани, така да не знам и не е ни важно дали влагам у конкуренција, не е ни нешо на изглед али спанаќот мораше да се спомне ко омилено :D
состојките ги пишуе, само шо за млеко и јогурт малце помалце треба, зависи од вкус и од спанаќот колку е жеден..
Уште еден готвач, танана. :D
Имаш слика или да направам скриншот кога ќе ја отворам темата? :D
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Малце менувам правила, ама да се размрдаме малку. :X3:
@Kasabian на минатиот натпревар беше второ место. Ќе ни кажеш што да готвиме следно? :D Истата таа тема ќе има рок од 2 недели за да се спреми. (=

П.С. кој има нешто против да каже, нека каже сега, ако не нека молчи засекогаш. :ROFLMAO:
Се шалам, секој предлог е добредојден. :D
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Ај вака, следна тема нека биде: Посен оброк.
Рокот за пријавување трае две недели, таман до 7ми, кога ќе завршат постите за Велигден. :P
Следната тема ја кажува победникот од омилено јадење. :X3:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ту сам и ја, како некој што пости:) Состојќите се тиквици, патлиџани, печурки, млад кромид, зејтин, вода, сол, црвен пипер, кечап и бибер и магдонос за декорација. Тиквиците, кромидот и печурките се пржат, дел од тиквиците се вадат и се поставуваат на тањир во форма на круг, а во садот каде што се пржи се додаваат патлиџаните, малата количина вода, солта и црвениот пипер. Се пржи и на крајот се додава кечапот. Се допржува и кога ќе биде готово се става во кругот со тиквици. Декорацијата е бибер и магдонос, и тоа би било тоа:D


Bon appétit:icon_mrgr:


13.png

12.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom