[Кајгана готвач] Натпревар за оваа недела: Смути

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ајде јас да го скршам мразот и ајде Кајганџии да го вратиме натпреваров во живот! Ептен го запуштивме:D

Еве го мојот непечен чоколаден колач, т.е. колаче. Составот е бисквити, млеко, какао, шеќер, чоколада за готвење, еурокрем и секако додатоци од ореви и вишна.

Па пријатно јадење Кајганџии.....................:)



Непечен чоколаден колач
by Sungerot Bob on Кајгана форум

Колач 3.png
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Мотав низ постари слики и оваа ми искочи.
На инстаграм сум пишала чоколадна алва со рум, ја искрено врска не памтам шо сум ставила у чудово, изглеа оноа шо ѕирка се ореви, стварно врска неам која ми била целта со колачов. :ROFLMAO: Ама штом сум пишала така, значи така е. :ROFLMAO:
Уствари не знам ни шо поента да објаснувам, кога за ништо не памтам рецепти у живот. :toe:
Screenshot_2.jpg

Уз пат, прикачени се сите „победнички“ фотографии од готвачот.
Изволте:
https://forum.kajgana.com/gallery/albums/Кајгана-говач.620/

@bobipp можеш да бираш нова тема за готвење. :D
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.662
Поени од реакции
6.525
@shumecha.tableta Втор обид со лиснатото тесто? Како може во Скопје да не можете да најдете замрзнато тесто, колку што знам во КАМ треба да има...Ок, ако се смета тоа за промашена тема тогаш еве нека биде туна сендвич? :cool:
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Мене периодов искрено глава не знам кај ми е, да се вратам малку во нормала и ќе си продолжи сѐ како што треба...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Мене периодов искрено глава не знам кај ми е, да се вратам малку во нормала и ќе си продолжи сѐ како што треба...
... па дај му на човекот да организира, не гледаш колку има ентузијазам во него за темава ? Зашто не му овозможите на @Sungerot Bob да го модерира натпреварот овде? :toe:
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Ај да си ја пробаме среќата. :D
Може следна тема посни колачи по ваш избор?
Бомбици, шишарки, мафини, парени колачи, обланди итн.
Пријавувањето ќе трае до следната сабота/недела.
Таман славите се сега. Ај да се фатиме за работа. :D
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Ич не сте дружељубиви. :P Да кршам мраз ако не. Има уште време за пријавување. :D
Посни чоколадни шишарки. Корнфлекс, експандиран ориз, чоколадо, мед, сусам...

 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
...а бе сме дружељубиви, ама не сме домаќинки како тебе... ова сама си ги направила? леле што се убави?
зарем мора лично да ги направиме за да направиме фотографии? може купечко да биде? а? :rolleyes:
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
...а бе сме дружељубиви, ама не сме домаќинки како тебе... ова сама си ги направила? леле што се убави?
зарем мора лично да ги направиме за да направиме фотографии? може купечко да биде? а? :rolleyes:
Правилата се јасно напишани во првиот пост во темава:
13. И најважно, пријавувајте се со исклучиво ваши фотографии и приготвени јадења.
Која би била поентата на Кајгана готвач, ако сите прикачуваме фотографии од купечка храна?
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Ај вака, следна тема: Тавче гравче.
Вчера сите имавте, немој да лажете многу, многу, сигурно и ви останало малку. И да не ви останало, до петок чекам грав ја. :D Ако не, ставам клуч на темава, пошто не знам стварно на каков начин да ве натерам да готвиме. :sakasuste:
 
Член од
22 август 2006
Мислења
494
Поени од реакции
1.000
Постара слика неколку месеци со мобилен сликана, една мала фиеста за еден мексикански пријател, да касни тавче гравче и само тоа најдов во лаптоп, пошо не сум во земјава, инаку во архива имав и подобри тавчиња-гравчиња...

Traditional_tavche_gravche copy.jpg
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.702
Поени од реакции
24.166
Не можам да ја најдам старата слика, ќе мора наново да правам за шумеќа да не ми се тревожи. :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom