[Кајгана готвач] Натпревар за оваа недела: Смути

Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
За вегетаријанци како Windfucker може да замените месо со печурки ;)

Мислам дека моеш на парче да купиш во бои кои тебе ти одговараат :D
Сега имам уште поголем мотив :) (y)
--- надополнето: 7 април 2013 во 19:28 ---
Супер идеја девојки секоја чест што ви текна на оваа идеја :icon_mrgr: Сепак интересно што ја отворивте да знам што да си направам за јадење утре одат на менито макароните на олимпија :love:
И кај мене, само малце видоизменети :)
--- надополнето: 7 април 2013 во 19:29 ---
Фала Мусолини! (Да ми кажеше некој дека некогаш ќе кажев овакво нешто, ќе попиеше шамар :icon_lol:)

Толку од диетата моја, предизвиков изгледа интересен. :)

Успат, предизвикајте не’ на правење суши ако ви стиска! :icon_lol:
Фемке, јас нема ни да ги пробам, у фаза на диета (читај изживување врз сама себе) сум :(
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Фина идеја иако сум најголем нуб за готвење, уште пофино ќе беше да може да се дегустира. :P
Форумов ме мотивирал за многу нешта, засега ќе ве читам со мерак, понатака којзнае може да се обидам со учество... :D
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Ај и јас ако имам време деновиве, ќе учествувам во натпреваров.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Почнат е натпреварот чим е менито поставено. Јас најискрено очекувам златно сукало во дуелов макарони ги правам пријавениве:)))
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
До кога може да се пријавува
Ауу те заборавив тебе, ти ќе не решиш :pos: Сите што ќе постираат слика до недела се пријавени :) после гласаме :)
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.870
Поени од реакции
7.268
Кој ќе користи допинг т.е. помош oд мајка, жена, сестра ќе биде дисквалификуван :icon_lol:
Нека ги бе,после накај седмиот,осмиот рецепт ќе има и допинг тест,т.е ја изнајмуваме кујната на момакот од 4 сезони(не ми текнува сеа како се викаше де)и ќе видиме кој е преварант:icon_lol:
Се надевам дека до тогаш и јас ќе научам некое покомлицирано јадење да направам:unsure::love:
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Ова може да прерасне за најдоброто јадење - понуда за брак. :)
Наградата на Ацид мора да се додели на новоизбраната невеста за она легендарно прашање "пак си пиел" да е поткрепено со аргумент. :pos:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Се супер, ама макарони, тестенини, пржени лепчиња, кајгана и кафиња е смешно да се рачуна под готвење и слично. Невести, или прајте манџи и печење или чаршафите сами ќе ги простирате.
Дека вака ве кинам у поим, сериозно.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Се супер, ама макарони, тестенини, пржени лепчиња, кајгана и кафиња е смешно да се рачуна под готвење и слично. Невести, или прајте манџи и печење или чаршафите сами ќе ги простирате.
Дека вака ве кинам у поим, сериозно.
Ај ај не мрчи сеа. Глеаме на темава повеќето да зготват нешо без разлика на пол, затоа и за почеток дадов предлог да зготвите нешо брзо, лесно и вкусно.
Стај ти слика од потпечени макарони и лобирај за гласови :icon_lol:

Сите офтопици и чат муабети ќе бидат избришани. На темава бираме кајгана готвач. Повелеле :love:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Ај ај не мрчи сеа. Глеаме на темава повеќето да зготват нешо без разлика на пол, затоа и за почеток дадов предлог да зготвите нешо брзо, лесно и вкусно.
Стај ти слика од потпечени макарони и лобирај за гласови :icon_lol:
Сите офтопици и чат муабети ќе бидат избришани. На темава бираме кајгана готвач. Повелеле :love:
Не мрчам, само се трудам да ве избавам од полоши коментари, со време :icon_mrgr:
Давам чесен пионерски збор, дека уште утре ќе постирам нешто од мојне манџи.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Давам чесен пионерски збор, дека уште утре ќе постирам нешто од мојне манџи
Не да стааш слики од твојте манџи, туку од потпечени макарони. :pipi:
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Аууу сум правел исто како на олимпија само што наместо макарони го ставам во шпагети и малку шампињонки и не го печам во рерна туку на рингла онака во италијански стил :D
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
За вегетаријанци како Windfucker може да замените месо со печурки ;)
....по форумов не има секакви....омнивари, карневари, вегетеријанци, оволактовегетеријанци, вегани, потоа членови што јадат само по халал или кошар, членови што постат среда и петок, членови што моментално се во пост и членови на разно-разни (празни) диети

така да со специфичен рецепт од типот Потпечени А со Б неможе да им се угоди на поголемиот број членови (мислам дека претерав со ова членовиве)
како што спомна некој погоре поинтересно би било да се зададе рецепт на тема на пример Потпечени А, а самите членови да бидат креативни и да импровизираат рецепт....на овој начин би се зголемил бројот на варијации на конкретното јадење....и натпреварот би бил поприфатлив за поширока ждерачка фела
 

Kajgana Shop

На врв Bottom