[Кајгана готвач] Натпревар за оваа недела: Пинџур

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.344
Поени од реакции
13.718
Да ве потсетам до попладне ако имате некоја слика со месо да постирате, па да отвориме гласање. :)
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
1.833
Поени од реакции
5.373
20200402_165743.jpg Варено козјо.
Омиленo.

edit
Koзјото млеко и месо помага во борбата со пневмонија,и ја подобрува работата на белите дробови!
 
Последно уредено:

Matthias

Statute Snob
Член од
2 март 2020
Мислења
183
Поени од реакции
833

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
1.833
Поени од реакции
5.373
ne sum ljubitel na kozjo meso/mleko no sum slushal deka e tasty. I have no guts da go probam.
специфично е,но ме е незгодно ко јагнешкото.
Мене ми е омилено
Автоматски споено мислење:

Дечки,ако требa помош,совети,консултација вo врска со кулинарија just text me
 
Последно уредено:

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.839
Поени од реакции
15.337
Новата тема од @batitit : тестенини во секаков вид и облик.

Ептен се радувам што се заигравме. :D Гарантирам сите ги имаме по дома периодов.
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
96
Поени од реакции
264
Еве нешто и од мене, само шо заборавив да сликам афтер, ми текна откако дојадов прееска :D Homemade таљатели карбонара, скоро правилна, сланина место панчета. Чисто како идеја за другите, ништо посебно ви треба сукало ја брка истата работа на машината :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.518
Поени од реакции
4.245
Не можам а да не учествувам на тема тестенини :jeeee: Интегрални шпагети со доматен сос со печурки, лук и моркови.

Capture.PNG
 
На врв Bottom