[Кајгана готвач] Натпревар за оваа недела: Смути

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Нешто солено со готови кори?
Маалку поконкретно само? :D
Ми се свиѓа темава, посебно затоа што во Рамстор моментално готовите кори од Душогупчани шо се најдобри се на поени и веќе ги имам дома. :ROFLMAO:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Маалку поконкретно само? :D
Ми се свиѓа темава, посебно затоа што во Рамстор моментално готовите кори од Душогупчани шо се најдобри се на поени и веќе ги имам дома. :ROFLMAO:
Па пита со праз еве нека биде. ;) Ретко го користиме празот генерално, предност имаат кромид и лук, па еве шанса.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Може наместо со готови кори со сукано тесто да направиме?:)
Конкретно идејата беше за нешто брзо солено со готови кори. Така да овој пат нека бидат готови, нареден пат сукани/тегнети. :D
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Еееее, ја само да ве потсетам на темава, пошто многу сте ми тивки. :D Во среда ќе правам најверојатно, а вие средете тоа до четврток, иначе мафти работа! :D
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Значиии, јас сум стварно многу смотана и замајана. Откако ја ставив да се пече ми текна дека требаше со праз. :facepalm:
Планира некој да прави, за утре пак да правам? Пошто ветив, ама никој ако нема пријавено да не правам два дена по ред пита. :unsure: Ако некој друг прави, ќе правам пак, само нека се пријави...
Еве дека не лажам стварно. :sramezliv: А имам праз дома што е најтрагично, ама скроз ми отиде паметот...
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
^ Сме тргнале изгледа сите со сирењето. :P
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.336
кога ќе гласаме треба да стои ''сопругата на bobipp''
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Еве ме мене пак. :D
Бидејќи не сакам многу крцкава пита, сакав повеќе да ги омекнам корите за да не се почувствува многу дека е со готови, па направив повеќе фил и го шлапнав на крај одозгора остатокот. :D Првпат да правам пита со праз, а да не биде целосно со праз. Овојпат додадов плус павлака, млад кромид, јајца, пченкарно брашно, пециво, зачини...
Ама мислам нема поголема радост од тоа на мали дечиња да им се допадне. :X3: На крај едното ми рече: Дадо, ако мозес, кога ке мозес пак да наплавис од слцињава и од питава, ама ако мозес. :pipi:
Јас не сум за деца, има трупчиња да ги направам уште од мали. :oops:


Со блиц:

Без блиц:


П.С. @bobipp бидејќи беше единствен пријавен со супата, ти одлучуваш која ќе биде следната тема. :D
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Еве ме мене пак. :D
Бидејќи не сакам многу крцкава пита, сакав повеќе да ги омекнам корите за да не се почувствува многу дека е со готови, па направив повеќе фил и го шлапнав на крај одозгора остатокот. :D Првпат да правам пита со праз, а да не биде целосно со праз. Овојпат додадов плус павлака, млад кромид, јајца, пченкарно брашно, пециво, зачини...
Ама мислам нема поголема радост од тоа на мали дечиња да им се допадне. :X3: На крај едното ми рече: Дадо, ако мозес, кога ке мозес пак да наплавис од слцињава и од питава, ама ако мозес. :pipi:
Јас не сум за деца, има трупчиња да ги направам уште од мали. :oops:


Со блиц:

Без блиц:


П.С. @bobipp бидејќи беше единствен пријавен со супата, ти одлучуваш која ќе биде следната тема. :D
Со вакви слики, кога човек е гладен, ич не си хумана:D Мераци!(y)
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.702
Поени од реакции
6.755
Еве ме мене пак. :D
Бидејќи не сакам многу крцкава пита, сакав повеќе да ги омекнам корите за да не се почувствува многу дека е со готови, па направив повеќе фил и го шлапнав на крај одозгора остатокот. :D Првпат да правам пита со праз, а да не биде целосно со праз. Овојпат додадов плус павлака, млад кромид, јајца, пченкарно брашно, пециво, зачини...
Ама мислам нема поголема радост од тоа на мали дечиња да им се допадне. :X3: На крај едното ми рече: Дадо, ако мозес, кога ке мозес пак да наплавис од слцињава и од питава, ама ако мозес. :pipi:
Јас не сум за деца, има трупчиња да ги направам уште од мали. :oops:


Со блиц:

Без блиц:


П.С. @bobipp бидејќи беше единствен пријавен со супата, ти одлучуваш која ќе биде следната тема. :D
Ova bi go krkal i so blic i bez blic

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom