[Кајгана готвач] Натпревар за оваа недела: Смути

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Имаше пред некое време и тоа, ама немаше воопшто пријавени, чисто се сомневам дека ќе се пријави некој...
Ова сега милион услови излегоа... :oops:
Да не треба и потписи од 100 члена да соберам? :pos: Јавнија/компир манџа можи? :oeoeoe:
 
P

Patience

Гостин
Јас утре за ручек ќе правам компир манџа, имам време нели, до четврток е.
Ќе сликам.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Ако некој не види во другата тема еве и овде:

DSCN68461.jpg

А ќе направам и чизкејк (само кажете до кога има време да се става слика), почесто ќе ме има на темава сега, тек смо почели :ROFLMAO:.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
@bobipp во глобала се водиме по тоа кога ќе се затвори анкетата за претходниот натпревар, тогаш да бираме нова тема. На 28 февруари (вторник) имав пишано за друга тема, ама малку се помешаа работите. :D Се извинувам и јас.
Во секој случај, те вметнав во натпреварот, доколку некој сака, може слободно да го промени гласот.
И фала Богу свежа крв да имаме тука во готвачов. :P

За чизкејк пријавувањето ќе трае до 14 март 2017 во 17:15.
Имам напоменато претходно, доколку некој сака да се пријави ден после тоа, ќе почекаме не е проблем. :D
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
Ќе прави ли некој чизкејк? Да знам дали да ја прекршувам диетата. :D
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Ќе прави ли некој чизкејк? Да знам дали да ја прекршувам диетата. :D
Боби рече ќе прави, може и јас, имам и постари слики, ама сакам пак да правам. :D Ако правам, најверојатно во среда...
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Уште вчера е направено, а попосле ќе ставам и слики.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Вауууууу, која убавина за очи..а рецепти има ли?
Ретко правам нешто стриктно по рецепти. Повеќето е инспирација од читање по интернет и гледање 24Kitchen и каналите за готвење на YouTube. Пример, инспирација за овој чизкејк беше ова видео:

Е сега ако си доволно итар ќе се снаоѓаш со тоа што ти се пружа при рака...не можев да најдам орео, па купив некои рандом, темни бисквити. Одозгора и во кремот воопшто не искршив бисквити, а горе си ставив фарситура карамел-от од кам и банани. Кој проба, сите задоволни ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom