[Кајгана готвач] Натпревар за оваа недела: Месо

Член од
7 декември 2019
Мислења
552
Поени од реакции
695
Грилован зеленчук: пиперки, морков, кромид и брокула. Плус свежи домати и сирење.

Е ракија не пијам. :)

Прегледај го приврзокот 239634
Салатичево, ако може така да се нарече, ти е бомбона! А со него и не иде ракија, така да нека не те јаде јанѕа оти не пиеш ;)
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.195
Поени од реакции
12.477
Салатичево, ако може така да се нарече, ти е бомбона! А со него и не иде ракија, така да нека не те јаде јанѕа оти не пиеш ;)
Мене вино ми иде, скоро со се’. :icon_lol:

Фала.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.195
Поени од реакции
12.477
До вечер ќе почекаме ако има некој што сака да стави слика, па ќе отвориме гласање.

Да ве потсетам. :)
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.717
Поени од реакции
14.153
@CafeDelMar ја викам да кажеш следна тема дур се гласа, дур сме во поголем број. :X3:
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.195
Поени од реакции
12.477
@CafeDelMar ја викам да кажеш следна тема дур се гласа, дур сме во поголем број. :X3:
Нема да е фер, мислам, а? :)) Викам да ја каже тој што ќе победи. Или да видеме дали може гласањето да е само 3 дена ( дали може да се измени) и така првиот ден само се гласа :))
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.717
Поени од реакции
14.153
Нема да е фер, мислам, а? :)) Викам да ја каже тој што ќе победи. Или да видеме дали може гласањето да е само 3 дена ( дали може да се измени) и така првиот ден само се гласа :))
Мислам дека може да се измени времетраењето. :D
 
На врв Bottom