[Кајгана готвач] Натпревар за оваа недела: Месо

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.194
Поени од реакции
12.476
Е ај нека не ве мрзи иако не е инстаграм ама сепак ... :)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.103
Поени од реакции
4.575
Ајде иако ми беше кежуал салатава, затоа и малку растурена се приметува..ја ставам колку да не сте сами ...


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
5.345
Поени од реакции
14.862
Ајде иако ми беше кежуал салатава, затоа и малку растурена се приметува..ја ставам колку да не сте сами ...


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Како би и' викнала на салатава... :D Имам примедба, што е она сок од портокал, грапа нешто нема? За дезинфекција? :)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.103
Поени од реакции
4.575
@Agda Beata да бе, шмекерски кажано Фреш од портокал :D демек имунитет јачаме нешто као кур се тресе... а види ти амебата оставил сасвим "случајно", новата шолја од евро денес купена за Турцкото ми кааве... јебем ти макијато еспресо гола вода ...
пи.ес. Грапата ми е најчест мотив да излезам од дома до супермаркет деновиве , тоалетна да нема ама грапа да има :love:
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.194
Поени од реакции
12.476
Може ли овој натпревар со опција да гласаш барем за двајца? :D
Јас сум заборавила како се отвара тема за гласање. :))) Ама се сложувам дека може да е дозволено гласање за повеќе од еден член, чисто да размрдаме монотонија. А, @shumecha.tableta?
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
832
Поени од реакции
2.459
Се гледа дека салативе имаат и сикрет ингридиент - љубов. :)
 
На врв Bottom