Кајгана анкета за Парламентарни избори

За која партија би гласале на 15ти јули?

  • 1.ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • 2.Демократи за Македонија

    Гласови: 0 0,0%
  • 3.Коалиција СДСМ+БЕСА+останати

    Гласови: 21 11,0%
  • 4.Левица

    Гласови: 57 29,8%
  • 5.Алијанса+Алтернатива

    Гласови: 0 0,0%
  • 6.Глас за Македонија

    Гласови: 2 1,0%
  • 7.Г Д У

    Гласови: 2 1,0%
  • 8.Интегра

    Гласови: 5 2,6%
  • 9.ДУИ

    Гласови: 0 0,0%
  • 10.СДУ Скопје на Петар Богојески

    Гласови: 1 0,5%
  • 11.Единствена Македонија

    Гласови: 1 0,5%
  • 12.МОРО Работничка П

    Гласови: 0 0,0%
  • 13.Народна партија на Ромите

    Гласови: 3 1,6%
  • 14.ВМРО-ДПМНЕ+останати

    Гласови: 46 24,1%
  • 15.Твоја Партија-Најчевска

    Гласови: 2 1,0%
  • 16.Ќе го поништам

    Гласови: 14 7,3%
  • 17.Бојкотирам

    Гласови: 25 13,1%
  • 18.Сеуште не сум одлучил

    Гласови: 12 6,3%

  • Вкупно гласачи
    191
  • Гласањето е завршено на .

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Во овој спот ги има добрите стари јаки фаци као дедо Киро, Бране, Фрчкоски, Лазе Китановски, Јане Миљоски, Благој Ханџиски, Никола Поповски, Илинка Митрева и др. ликови кои веќе не се дел од сегашната СДСМ, односно повеќе не се на чело на партиските раководни функции, ниту пак се на високи државни раководни функции, некои од нив и веќе се починати како Киро Глигоров, Лазе Китановски и Јане Миљоски.
Автоматски споено мислење:

Мицкоски: Треба голема победа за ВМРО-ДПМНЕ за да нема уцени, закани или притисоци

Така е ... ооогроомна пообеда е потребна за ДПМНЕ на овија избори, на пр. треба да освојат 101 пратеник за да неможат останатите 19 пратеници (Комуњари и Албанци) да го уценуваат лидерот Жмиц (y)
 
Последно уредено:
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Кликнав за ГДУ во анкетава, ако ништо друго пукаа балони со имињата на двете најголеми партии кои не раководат 30 години наназад.

Апасиев ја приватизираше Левица, оставете тоа дека се бори сам. Човекот ја грабна цела партија под свое.
Бугарски имаш? Или сакаш да имаш? Не гледам друга причина да гласаш за ГДУ.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Не ми се верува и тетка Најче ли има партија која ќе учествува на изборите WoW Дали е тоа онаа партија која се најавуваше уште пред година-две дека заедно ќе ја креираат тетка Најче и адвокатот Торте ?! Па како успеале да соберат доволно потписи за да учествуваат на изборите (односно за да ги има на гласачките ливчиња) е тоа е веќе сајенс-фикшн !
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Бугарски имаш? Или сакаш да имаш? Не гледам друга причина да гласаш за ГДУ.


Не, немам Бугарски пасош, а и не те сфаќам, ако може објасни ми каква врска имаат ГДУ со Бугарски пасоши? Стварно не ми е тоа познато и молам објасни ми тоа што си напишал што ти значи.

А инаку за кого да гласам?
Како и што самиот напишав во мојот претходен пост, ГДУ бушеа балони на СДСМ и ДПМНЕ, мерак ми направија ГДУ со дупење на балоните на двете најголеми партии кои ја дупат државава 30 години наназад.





Апасиев Левица ја присвои како да му е дедовина од претците оставена, за таква Левица нема сврха да се гласа. Мене ми е чудно тоа како овде форумџиите дале најмногу гласови за партија која ја раководи еден човек - Апасиев и тоа типот си ја присвои партијата, и Апасиев избрка од партијата многу нејзини основачи.

А двете најголеми партии доволно не оправија 30 години наназад.

Не дека и овие ГДУ ќе не оправат, но тие и онака нема да влезат во Собрание а уште помалку нема да формираат влада, и пред да се објават листите на учесници на изборите, самиот себеси и си реков и си дадов збор сам себеси дека на изборите ќе гласам за партија која нема шанси за влез во Собранието.

ГДУ се ретките кои се залагаат со намалување на бројот на пратеници, тие имаат 90 пратеници во нивната програма, според мене на државава повеќе од 50 пратеници не се потребни.
 
Член од
18 јануари 2018
Мислења
334
Поени од реакции
246
Левица растура на анкетава, ех да е вака и во реалност на изборите
Пример
1. Мицковски убедлива победа
2. Сите шо мислеле да гласаат за Муртинецот, да ги префрлат гласовите на Левица
3. Останати партии
 
D

Deleted member 12196

Гостин
ГДУ се ретките кои се залагаат со намалување на бројот на пратеници, тие имаат 90 пратеници во нивната програма, според мене на државава повеќе од 50 пратеници не се потребни.
Не 50 пратеници. Доволно се 5, од секоја партија по еден. И онака сите од една партија гласаат идентично.
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Не, немам Бугарски пасош, а и не те сфаќам, ако може објасни ми каква врска имаат ГДУ со Бугарски пасоши? Стварно не ми е тоа познато и молам објасни ми тоа што си напишал што ти значи.
Петар Колев (претседателот на ГДУ) е поранешен претседател на здружението „Македонско - бугарско пријателство“. Плус има негови изјави низ годиниве кои што се поврзани со вадење бугарски пасоши, а и се има среќавано со Каракачанов во Бугарија.



Еве и некое интервју за бугарски медиум, со крајно тенденциозен наслов:

Еве и еден напис од про-сдсмовскиот „медиум“ Народен Глас:

Еве и напис од про-вмровскиот „медиум“ Инфомакс, каде има и слика на Петар Колев со Каракачанов и компанија:

Ова чисто да си знаеме на што сме и какви ликови го користат моменталниот хаос да ќарат и да влијаат со користење гол популизам, да не биде после чудење за некое време. И да не се разбереме погрешно, не се само ГДУ вакви, сите моментални „трети“ опции се во суштина ликови кои харале со години како дел од секакви партии и здруженија, само сега им се укажала шанса и сами да се пробаат.
 
Последно уредено:
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Не, немам Бугарски пасош, а и не те сфаќам, ако може објасни ми каква врска имаат ГДУ со Бугарски пасоши? Стварно не ми е тоа познато и молам објасни ми тоа што си напишал што ти значи.

А инаку за кого да гласам?
Како и што самиот напишав во мојот претходен пост, ГДУ бушеа балони на СДСМ и ДПМНЕ, мерак ми направија ГДУ со дупење на балоните на двете најголеми партии кои ја дупат државава 30 години наназад.





Апасиев Левица ја присвои како да му е дедовина од претците оставена, за таква Левица нема сврха да се гласа. Мене ми е чудно тоа како овде форумџиите дале најмногу гласови за партија која ја раководи еден човек - Апасиев и тоа типот си ја присвои партијата, и Апасиев избрка од партијата многу нејзини основачи.

А двете најголеми партии доволно не оправија 30 години наназад.

Не дека и овие ГДУ ќе не оправат, но тие и онака нема да влезат во Собрание а уште помалку нема да формираат влада, и пред да се објават листите на учесници на изборите, самиот себеси и си реков и си дадов збор сам себеси дека на изборите ќе гласам за партија која нема шанси за влез во Собранието.

ГДУ се ретките кои се залагаат со намалување на бројот на пратеници, тие имаат 90 пратеници во нивната програма, според мене на државава повеќе од 50 пратеници не се потребни.


Погледни го кај Ефтов ама и обавезно гледај го видеото од вториов линк.
Повеќе од ова мислам дека нема потреба да ти посочувам.

Балоните ги пукал .. абе деца деца ...
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.126
Поени од реакции
445
Анкетава е ко наместена, како тоа ни вмро ни ездеес водат?
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.126
Поени од реакции
445
Апасиев Левица ја присвои како да му е дедовина од претците оставена, за таква Левица нема сврха да се гласа. Мене ми е чудно тоа како овде форумџиите дале најмногу гласови за партија која ја раководи еден човек - Апасиев и тоа типот си ја присвои партијата, и Апасиев избрка од партијата многу нејзини основачи.
Апасиев ќе брка многу ако дојде на власт. Ако си капиталист тешко тебе.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Што ќе брка? Капиталисти? Каде ќе ги брка?
30год лешинари, бандити, клошари ја водат политиката, криминалистичка удбашка олигархија!
Дај боже да има некој муда да ги „брка“ и да им конфискува се што украдоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom