Кајгана Радио - Лето 2014

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.301
Поени од реакции
17.546
Пошто гледам дека моментално нема никој, ќе пуштам малку нешто македонско.
Ако сака некој во меѓувреме, нека каже. :D
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.066
Поени од реакции
7.103
Пошто гледам дека моментално нема никој, ќе пуштам малку нешто македонско.
Ако сака некој во меѓувреме, нека каже. :D
Пуштај ако имаш вака кавер песни како оваа на Maрко Logout
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.301
Поени од реакции
17.546
Пуштај ако имаш вака кавер песни како оваа на Maрко Logout
Само што моментално некако ми се смешани песните, турли тава ми се направени. Бидејќи јас никогаш немам песни во папка, специјално за ова ги симнував и сеа сум така малку смешана. :X3:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.145
Ја имам добра колекција на Македонски, повеќето таму околу 2000та искочени, така малце ретро, ако се сложи шумеча можам да преземам со тие. Не верувам да биде некој разочаран, таман и ќе се присетите на многу заборавени песни :)
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.301
Поени од реакции
17.546
^^ Да допее уште оваа песна, па ти препуштам. :) За нареден пат имам и јас направено видео со рефрени од постари македонски песни. :X3:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
@RickyLFC9 брао за музикава (y)

Особено со дуле и коки ми го направи меракот.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.726
Поени од реакции
9.690
Браво за Ристо Бомбата. (y)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.610
Поени од реакции
14.324
Неделно попладневно возење со DJ STEALTH телт телт елт елт лт лт т
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.726
Поени од реакции
9.690
Пошо гледам нема никој, ќе попуштам саат време тансови. :)
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Некој што знае што треба да внесам кај DJ User/ID и Password, да не стои празно радиотото, оти стеалт го нема да ми објасни.

и да ми даде сервер адреса и слично по пп.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom