Кајгана Борба за Младост

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Најавувам дека без срам и перде утре ја започнувам Борбата за Младост.
Да, јас Анчо од Ск....
Имаше од мене отворена тама за „една“ Младост,се рабоеше за велешкото езеро Младост.
Но ова сега е исто така за тоа езеро Младост, каде бев пред некој ден,но и денес,а состојбата
може да ја видите на сликите. А јас не сакам да биде таква. Буквално луѓето-посетителите таму,
седат на отпад-ѓубре што сами си го направиле .
Отпад-ѓубре насекаде,веднаш до езерото-плажите,во водата, до колите, под креветите и столевите, по патеките, до посланите дипли и секако во жбуновите и по дрвјата.
Затоа утре четврток 30 јули о.г. јас почнувам АКЦИЈА за чиста и здрава и еколошка-природна средина на езерото Младост.
Во кола си понесов и имам за реализација на оваа идеа.
- неколку големи црни вреќи
-лопата
-метла
-мотика
-гребула
Тоа ќе го сторам правам,на втората плажа кога одите од Отовица кон Сопот,поточно на онаа што има нешто како дрвена осматрачница.
Првата плажа ја оставам на велешките Кјганаџии,за иста намена.
Третата плажа,кај скалите сега и најмала поради водата за вработените во Општината,
секако дека тие и си имаат општински алат.
Состојбата на плажата кај Романтик,ја оставаме на бизнисмените и директорите.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
сл 1. - корпи за отпад големи има на патот неколку но зјапаат празни,кој да оди до нив,
треба да се размисли тие да се спуштат до плажите,или некој помали.
сл. 2. - Кога го вади памперсот од детето.мајката го остава точно еден чекор од водата.
сл. 3 - Рибарите уловиле нешто крупно, и ја очистиле тука рибата,а цревата и меурите ете ги тука во водата, ( абе топуци-дибеци,кој ве научи така)
сл. 4 - Останало цело кило,еден ваган салата,не одела ракијата,се свртело на пиво и што потоа невесто,истурија салатата тука позади тебе не го станувај тоа гзот (велееешки) опа за ова ќе има и коментари.
сл. 5 - Ѓубре-отпад до лежалката,(а снајка велешка на неа) до столицата, до чергата.
сл. 6. Не си велешанец ако скутерот не го паркираш на плажа со едно тркало во вода.
сл. 7. Каде сте скопјанчиња, оние што збирате пластика,дојдете тука има добра пара да има.
( ама има и на земја и во вода, понесете си опрема)
сл. 8 - А гомна, гомна на секаде, мора да внимавате да не ги однесете дома на влечките.
Имам да ставам слики ама сега не можам од овде,не знам,ќе пробам после.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Има некој што мисли како мене, и што утре ќе фаттти лопата и метла, ајде дојдете да го направиме ова, за да езерото МЛАДОСТ, заличи на езеро до нашиот голем ИЛИНДЕН.
И нема да биде тешко,потребни се само неколку часа, а можеби и ќе добиеме нокое сокче од градоначалникот.
АКЦИЈА----- за чисти плажи на езерото Младост. 30 јули. Можеме ли.
 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
Хех жив бил анчо, а кога го снема од форумов јас си помислив дека можеби скинал конци :)
 

GordonGoldader

Brother Nature
Член од
18 јануари 2014
Мислења
445
Поени од реакции
599
Анчо знаев дека ти не си стар скопјанец, ете тоа провинцијалското во тебе те тера да се вратиш таму од кај шо си дошол...
 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
Анчо знаев дека ти не си стар скопјанец, ете тоа провинцијалското во тебе те тера да се вратиш таму од кај шо си дошол...
Јас одсекогаш знаев дека не е стар скопјанец. Старите скопјани не се толку безобразни како што тој знаеше да биде. Какви глупости пишуваше порано, да ти се згади..... Еден 60 и кусур годишен човек не би требало да пише такви ствари.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Сака да намами нешо младо на брегови на запуштено и пусто езеро....
Ова е сценарио за еротски трилер
 

GordonGoldader

Brother Nature
Член од
18 јануари 2014
Мислења
445
Поени од реакции
599
You will remember his name....
The name that spreads fear among young girls....
The name that still haunts lake Mladost...
The name that made Veleshani are scared to go near the lake and fornicate...
Coming this summer in cinemas near you
A N C O

directed by: Milco Mancevski

Rated PG 13

beewwbss
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Picture 2220.jpg состојба на плажата јужна страна на 30 јули 2015 година, 8 часот наутро,езеро Младост.
-
Picture 2222.jpg состојба потоа (по десетина минути ) Акција за чисти плажи на езерото...............................................
- Picture 2221.jpg исто време и место,сликано од вода,од езерото на 1м е одалечена осматрачницата од водата.
Picture 2223.jpg состојбата потоа ( по десетина минути) за што со сигурност е утврдено дека виновник е .
-------------
за голема жал,ги немаше велешани да дојдат да се приклучат на оваа навремено најавена Акција - Борба за Младост
до душа дојдоа потоа и повторно се испосраа и си заминаа,кој не верува нека појде да види.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom