Кафичи и дискотеки за запознавање на осамени личности

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Многу едноставно ќе ти одговорам. Ако мнозинството на жените решиле кон мнозинството на мажи да се однесуваат како"пички", тогаш мажите се однесуваат ко "курови"...а курови се однесуваат по принцип-шо ме боли курот.
Проблемот со пуштањето во дискотека барај го кај твоите пријателки, познанички, сетсри, братучедки...сите што ги знаеш и незнаеш :)
Да, ама знаеш што ми светна сеа? Уствари може жените завршуваат со сељаци, пошто додека нормалните момци се нервираат и фрустрираат заради некои што глумат “Анџелина Џоли“ или Парис Хилтон и затоа општо не приоѓаат на ниедна девојка, сељаците не се замараат си викаат, ме боли јас ќе си пробам, па кај која упали упали (пошто нАли дупка си е дупка). И додека чекаат жените нормален да им пријде, више им доаѓа преку глава од чекање и едноставно се дешава да завршат со сељак. Е сега они по кратко време ќе станат свесни дека завршиле на сељак, ама the damage is done. :)

И ова ти е можна теорија. :)
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Да, ама знаеш што ми светна сеа? Уствари може жените завршуваат со сељаци, пошто додека нормалните момци се нервираат и фрустрираат заради некои што глумат “Анџелина Џоли“ или Парис Хилтон и затоа општо не приоѓаат на ниедна девојка, сељаците не се замараат си викаат, ме боли јас ќе си пробам, па кај која упали упали (пошто нАли дупка си е дупка). И додека чекаат жените нормален да им пријде, више им доаѓа преку глава од чекање и едноставно се дешава да завршат со сељак. Е сега они по кратко време ќе станат свесни дека завршиле на сељак, ама the damage is done. :)

И ова ти е можна теорија. :)
Како и да е, машко женски односи секогаш биле интересна тема и покрај тоа што проблемите се секогаш исти историски гледано :)
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Како и да е, машко женски односи секогаш биле интересна тема и покрај тоа што проблемите се секогаш исти историски гледано :)
Со одредени географски специфичности...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Да, ама знаеш што ми светна сеа? Уствари може жените завршуваат со сељаци, пошто додека нормалните момци се нервираат и фрустрираат заради некои што глумат “Анџелина Џоли“ или Парис Хилтон и затоа општо не приоѓаат на ниедна девојка, сељаците не се замараат си викаат, ме боли јас ќе си пробам, па кај која упали упали (пошто нАли дупка си е дупка). И додека чекаат жените нормален да им пријде, више им доаѓа преку глава од чекање и едноставно се дешава да завршат со сељак. Е сега они по кратко време ќе станат свесни дека завршиле на сељак, ама the damage is done. :)

И ова ти е можна теорија. :)
Добра теорија Крејзи.Барајќи ја Анџелина или дремејќи цела вечер во надеж дека ќе ги погледне најаката девојка во кафичот,си одат дома со Десанка и оправаат како сите жени се спонзоруши/курви/дрољи...Дали дојдовме до моментот преценување?:)
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Скопје пати од своите строги критериуми кои многу лесно паѓаат во вода без разлика на пол. Глумат луѓето лудило до степенот кога веќе не се трпи да си сам и после дај што даш и еве ти кој муабет ќе го правиме на крај.
Лесно е да имаш строги критериуми но навистина е тешко да ги одржиш, не за друго, не зашто си слаб, туку зашто според сопствена скица човек не се наоѓа ма кај год да одиш, кафич, дискотека...така да адаптацијата не е смртен грев ниту пак ако смениш форма на некој критериум не е крај на светот. Ама тоа се учи, кога сите ќе сфатат дека мало морген се наоѓа совршенство. Кој сака нека негира со секоја личност што ја запознал нешто морал да смени или да ублажи.
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Пак ќе кажам, тука се жалат мажите дека жените се дигнати, а како што реков, јас уште чекам во дискотека да ми пријде некој. Ама некако ги нема да пријдат... :):):)
Кажи во која дискотека и јас ќе дојдам и ќе ти пријдам. Само немој колосеум те молам, многу дечурлана ми идат таму. ;)
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Добра теорија Крејзи.Барајќи ја Анџелина или дремејќи цела вечер во надеж дека ќе ги погледне најаката девојка во кафичот,си одат дома со Десанка и оправаат како сите жени се спонзоруши/курви/дрољи...Дали дојдовме до моментот преценување?:)
А тие сиротите само чекаат вистински маж меѓу кукавиците :))
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
znachi vaka ovde znajsh da mudruvash a dali ti bi zela nekoj sho e prosjak iskinat vo alishtata , a sepak da ima nesho vo srceto?
А ти ми кажи од кога облеката ја прави човекот?
Значи битно е да има пари а да нема карактер,односно да се прави некој јак фраер а не е.
Мене парите не ми се ни малку битни,нити гардеробата така да...
Тоа е мое мислење.Не мора сите да се согласуваат со мене.
Кажи ми ти мене да ги имаш сите пари на светот а го немаш она што е потребно како би се чуствувал?
Парите не можат да купат секого,извини.
Ако некој трча по пари нека трча ама јас не трчам.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Добра теорија Крејзи.Барајќи ја Анџелина или дремејќи цела вечер во надеж дека ќе ги погледне најаката девојка во кафичот,си одат дома со Десанка и оправаат како сите жени се спонзоруши/курви/дрољи...Дали дојдовме до моментот преценување?:)
леондро дај не заебавај жити,се изгубија одредени работи во човечкото однесување односно бон тонот се изгуби,не толку одамна ( бар за мене) небеше ништо необично и чудно ако ти се придружат на маса во кафич непознати ( без разлика машко женско) не беше реткост од чиста куртуазија да пријдеш на женско за да се запознаеш без притоа да бидеш гледан како да имаш рогови на глава и во погледот да читаш ШТО КОЈ КУР муе на овој сега гледам на една страна куп женски ( сами седат ) на друга страна куп машки исто така седат сами,не си приоќаат еден на друг,па имаше бе времиња кога такви ситуации се чекаа како бело лепче шанса ако ништо повеќе да запознаеш нова личност,дали е до гледање премногу филмови или серии незнам ама дефинитивно работите во тој правец не се движат на добро
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.379
Поени од реакции
1.967
Секој кафич и дискотека може да биде место за запознавање ако го погодиш тајмингот..
Ако тоа ти е целта,тогаш не улетуваш таму во шпицот кога нема кај да се свртиш и кога местото наликува на холивуд.
Упаѓаш при крај,кај 2-3 во зависност од местото,кога најголемиот дел од паровите веќе си отишле а оние што останале се во најголем дел сингл, се малку поднапиени и веќе им се здосадило од целовечерно глумење лудило а ти штотуку си излегол,свеж,смирен,неисфрустриран и имаш огромна предност над евентуалната конкуренција.
Фаќаш едно пиво,додека го испиеш ја скенираш ситуацијата,бираш мета и пукаш..
Процент на реализација 100%,едноставно не можеш да утнеш
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
Башка задњиве неколку години барем скопјанкиве се отидени во неповрат. Колку имам видено згодни момци со утепани грди девојки (не скокајте само сум реален)...само затоа што им е прекурчено на машкиве од...ја сум принцеза, шта ми ти можеш...
фина забелешка,респект.

--- надополнето ---

А околу мојот став дека се нема му*а за удварање, се нема.
Ама се е тоа поради "јаките путки" по градов. Патем секое зошто си има свое затоа.
Кога една девојка во денешно време би знаела да ги цени вистинските вредности во животот, сигурно дека би избрала да има некој со кого ќе се гордее, а не некој на кого мора да му ги исполни сите желби пошо ја купил со пари.
и овде респект.

--- надополнето ---

туку и во скопјево постарите се влезени во некој филм демек принцови и гоподин вистински го чекаат,наоѓаат мани со купишта а самите не се погледнуваат во огледало, вообразеност колку сакаш и недај боже да нарачаш пијачка на неколку осамени дами кој си седат сами во сепаре,и лигават една пијачка по цели сати си го ебал ежот во тој момент место благодарност и започнување на некој нормален разговор добиваш само растење на бедно его јебеш га во денешно време не е човек ни каваљер да биде ни удварач ке те напраат ненормален :pos2:
и ова е пост на место :)

--- надополнето ---

Скопје пати од своите строги критериуми кои многу лесно паѓаат во вода без разлика на пол. Глумат луѓето лудило до степенот кога веќе не се трпи да си сам и после дај што даш и еве ти кој муабет ќе го правиме на крај.
Лесно е да имаш строги критериуми но навистина е тешко да ги одржиш, не за друго, не зашто си слаб, туку зашто според сопствена скица човек не се наоѓа ма кај год да одиш, кафич, дискотека...така да адаптацијата не е смртен грев ниту пак ако смениш форма на некој критериум не е крај на светот. Ама тоа се учи, кога сите ќе сфатат дека мало морген се наоѓа совршенство. Кој сака нека негира со секоја личност што ја запознал нешто морал да смени или да ублажи.
фино кажано ама во пракса тешко изводливо :)

--- надополнето ---

А тие сиротите само чекаат вистински маж меѓу кукавиците :))
Никогаш нема да се најде заеднички јазик на оваа тема,од едноставна причина што сме вечно спротиставени страни (по половите) :)
Работата е што мажот сака да глуми јак јебо курантар а у 99% случаеви нема гз да пријде.
Второ е што веќе денеска со мој 33 год можам да кажам дека неможе да се постигне да се задоволи критериумот на една нормална женска особа во Скопје,од гледна точка на захтевност на излегувања,на трошење пари и сл.(не алудирам на никој од темава да не се пронајде некој ) :)
Целата работа денес е сведена на
1.Машкото - џабе ќе приоѓам неам шанси кај оваа
2. Цурата - овде све педери никој нејќе да ми пријде
За волја на вистината порано не беше така,многу многу полесно се запознаваа цури и мажи а сега се бара емаил..фејсбук за да му ги види сликите и да му стаи лајк,да види шо музика слуша уместо да го праша фино лепо и слични изместени вредности што ги донесе КОМПЈУТЕРОТ.
Јас искрено ретко приоѓам во денешно време,скоро ич...

п.с. одамна не сум напишал нешто на кајгана ама досадно на работа :)
 
Член од
10 октомври 2010
Мислења
7
Поени од реакции
1
леондро дај не заебавај жити,се изгубија одредени работи во човечкото однесување односно бон тонот се изгуби,не толку одамна ( бар за мене) небеше ништо необично и чудно ако ти се придружат на маса во кафич непознати ( без разлика машко женско) не беше реткост од чиста куртуазија да пријдеш на женско за да се запознаеш без притоа да бидеш гледан како да имаш рогови на глава и во погледот да читаш ШТО КОЈ КУР муе на овој сега гледам на една страна куп женски ( сами седат ) на друга страна куп машки исто така седат сами,не си приоќаат еден на друг,па имаше бе времиња кога такви ситуации се чекаа како бело лепче шанса ако ништо повеќе да запознаеш нова личност,дали е до гледање премногу филмови или серии незнам ама дефинитивно работите во тој правец не се движат на добро
у право си. јас го имам искусено тоа :toe: глумат сите пички и кога ке се пуштиш те гледаат како да си свемирец ебате...
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
15
Поени од реакции
1
Џабе волку филозофирање, машките се прилагодуваат на женските критериуми.
Девојки ако нешто не ви се допаѓа, you got the power...тоест the boobs.
Затоа не цепидлачете како мушките биле вакви онакви затоа што вие ги кроите и после цмиздрите...мрш. :pos:
Плус ако толку се лоши фатете си девојка и решен проблем...:jaj:
Toa e точно. А и тоа фатете си девојки, зар малце има лезбејки???

Неможе да отидеш и на Анџелина Џоли да и се додворуваш со надеж дека ќе ја легнеш:icon_lol:
Неможе, таа е лезбејка.

Драги мои тоа не се регјулар девојки, точно знаат што сакаат и многуте пристапувања им дигаат его за да ви ја фрлат пијачката во фаца.
Зар таквите за нормални ги сметате? тоа се машкомрзеци што не треба да живејат. Па некој ке им зачука 10 бокса и ке ја прегази. Еј ало знаете што правите? јок!

ама па не и предиректен оти тогаш си нападен. Не смееш да си поднапиен, јазикот не смее да ти се сплетка, мора да бидеш инветивен, оригинален, забавен, да и го погодиш тајмингот оти ако денес нејќе вчера сакала односно синдромот Доџи ми јуче, да знаеш каков муабет да и направиш, да ја шармираш, да ја импресионираш со паметниот разговор, да си над метро и осумдесет по можност со мускулеста градба, истакната вилица и очи во кои таа ќе се стопи како снегулка во огнот.
Да де, да бидеш безгрешен спикер и совршен човек, а таа каква е?? е мене тоа ми е битно повеке таа каква е, ако сум јас совршен ке барам совршена женска а не некоја искомплексирана лигавешка

Ако планираш да се откажеш од барање знаеш како ќе завршиш, ама тоа е избор, тука нема судење ниту мешање. Твоја работа.
И друга работа, нели мажите се ловци? Барем другарите околу мене постојано го истакнуваат тоа, некако признале или не не се фанови на тоа девојка да им пријде прва.
Како ке заврши? ке се спаси и ке има мир! Ловци ?? па нели сме рамноправни ?? абе ќотек само, не знаете што сакате. самопреценети гомца




ти велат дека жениве во градов се змии на прв пристап така ќе си мислиш постојано. Човек кој пак имал позитивно искуство и налетал на нормална нема да се согласи со тоа и ќе те убедува дека грешиш. И пак ќе дојдеме на моето, субјективното..:)
не давајте жена да почувствува очај или барем само мал трепет во пристапот, е тука имате шанса да видите змија на дело и ќе ве мота како сака во мнозинството случаи. Јас се надевам дека нема да го стрефите баш тој тип.
Значи се змии а не како погоре што рече... односно суштества преполни со его и недаваат никој да им стапне на егото.

ако добиеш да кажеме 5 -10 корпи во една дискотека која ти е мотивацијата да продолжиш и да го бараш исклучокот? Зошто девојката да не го направи првот чекор или бар мал знак дека е заинтересирана за тебе
И јас тоа викам, зошто не се сврти тркалото обратно!

Многу едноставно ќе ти одговорам. Ако мнозинството на жените решиле кон мнозинството на мажи да се однесуваат како"пички", тогаш мажите се однесуваат ко "курови"...а курови се однесуваат по принцип-шо ме боли курот.
Проблемот со пуштањето во дискотека барај го кај твоите пријателки, познанички, сетсри, братучедки...сите што ги знаеш и незнаеш :)

пиес: пардон на вулгарност, ама сите сме возрасни тука :)...се надевам.
Аууу страмота, кај личи на женско вака да збори леле страшно, каде оди светов и после барај нормални за врска... еее кутар машкомрзец тешко тебе со вакви сваќања. таквите ги држат затворени во институции.

Уствари може жените завршуваат со сељаци, пошто додека нормалните момци се нервираат и фрустрираат заради некои што глумат “Анџелина Џоли“ или Парис Хилтон и затоа општо не приоѓаат на ниедна девојка, сељаците не се замараат си викаат, ме боли јас ќе си пробам, па кај која упали упали (пошто нАли дупка си е дупка). И додека чекаат жените нормален да им пријде, више им доаѓа преку глава од чекање и едноставно се дешава да завршат со сељак. Е сега они по кратко време ќе станат свесни дека завршиле на сељак, ама the damage is done. :)

И ова ти е можна теорија. :)
БРАВО ПРИЈАТЕЛЕ. Одлично кажа, респект 100000000%

си одат дома со Десанка и оправаат како сите жени се спонзоруши/курви/дрољи...Дали дојдовме до моментот преценување?:)
Кога се работи за преценување може да се рече дека вие сте мерна единица за преценетост и според вас може да се мери секоја друга преценетост.

А тие сиротите само чекаат вистински маж меѓу кукавиците :))
викаш дека мажите се кукавици? ај кажи го тоа јавно на плоштад да те видам! За кукавица види се во огледало па ке видиш.

Една информација за

E од вакви напаленковци ми се сере, ама јебига понекогаш и вистината знае да биде страшна посебно околу мудата. :icon_lol:
Тие не се продаваат на пазар дечко и не летај како прле пред магаре.
Ова е форум и секој има право да си каже свое мислење :helou:
аууу колку сте станале невоспитани, дрски и безобразни ц ц ц како иде времето жените се помалце ке личат на жени. страшно!


Да точно секој има право да си го каже мислењето!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom