Кафе машини

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Се залетав... :)
Кога ќе го земеш ако не ти е проблем пиши искуство, баш ме интересира какво еспресо вади :)
Јас сега го имам ова машинче.....супер кафе прави. Купувам Јакобс Арабика (мене тој шмек ми се свиѓа)
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Јас сега го имам ова машинче.....супер кафе прави. Купувам Јакобс Арабика (мене тој шмек ми се свиѓа)
Интересно изгледа, колку бара е?
Јас имам Или апаратче на капсули, сакам сега да земам за мелено кафе. Пластика е апаратот ? И колку вака кошта 1 кафе (од прилика нормално) со илито мене ме кошташе над 20 денари едно еспресо и со тешко срце морав да го баталам :)
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Интересно изгледа, колку бара е?
Јас имам Или апаратче на капсули, сакам сега да земам за мелено кафе. Пластика е апаратот ? И колку вака кошта 1 кафе (од прилика нормално) со илито мене ме кошташе над 20 денари едно еспресо и со тешко срце морав да го баталам :)
3.5 бара е машинава, пластика, но добра изработка...италијанска машина е. За домашно машинче супер е.
Околу 7 денари/кафе ми искача со Јакобсот

Имав и јас на капсули....скапо ми беше и на мене, го шитнав.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
3.5 бара е машинава, пластика, но добра изработка...италијанска машина е
Околу 7 денари/кафе ми искача со Јакобсот

Имав и јас на капсули....скапо ми беше и на мене, го шитнав.
Ќе ја проверам баш. Помеѓу оваа и таа членот погоре што ја стаи. Таман ми е цената на машината а реално 7-10 денари за едно еспресо е „џабе“. Фала ти :D
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.133
Ќе ја проверам баш. Помеѓу оваа и таа членот погоре што ја стаи. Таман ми е цената на машината а реално 7-10 денари за едно еспресо е „џабе“. Фала ти :D
ако даваш до 10денари тогаш Неспресо машина земи си
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
456
Поени од реакции
1.385
И ја сакам кафемат од +25.000 денари ама буџетот налага за ефтинарија :D:D
Па сакав да ве прашам дали некој имал искуство со Garibalid Noa кафемат од "7 Грама" , 4000 денари им е...
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
ако даваш до 10денари тогаш Неспресо машина земи си
Нешо подетално за машината ако не ти е проблем.
Иначе сакам машинче, со мелено кафе а не капсули, сам да си дозирам. Неспресо што машина е вака? Мене во главно ми треба за Еспресо (појако) и чат пат по некое макијато.Исто и буџетот за кафемат ми е апла тенок како што можеш да приметиш :)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.133
Нешо подетално за машината ако не ти е проблем.
Иначе сакам машинче, со мелено кафе а не капсули, сам да си дозирам. Неспресо што машина е вака? Мене во главно ми треба за Еспресо (појако) и чат пат по некое макијато.Исто и буџетот за кафемат ми е апла тенок како што можеш да приметиш :)



Ја од реклама5 ја зедов за 2500 еве веке 1 година и више тера без проблем
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
И ја сакам кафемат од +25.000 денари ама буџетот налага за ефтинарија :D:D
Па сакав да ве прашам дали некој имал искуство со Garibalid Noa кафемат од "7 Грама" , 4000 денари им е...
Истиот го гледам и јас,некој искуство ако имал со него?
Иначе понудите некој што може и макијато и топло чоколадо да се прави до 6000ден.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.656
Поени од реакции
5.665
Ova za Nova 2020 Godina si go podariv.
Espresso kako od sonistata mmm
Cappuchinno sto da vi raspravam.

Ama i kosta. :place:


A za Kaffe melenje :
 

Attachments

Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.133
https://www.netonnet.se/art/hem-hushall/kaffemaskin-kaffe/espressomaskin/delonghi-dedica-style-ec685-bk/244300.9396/
Delonghi Dedica Style, grubo 180evra, 15 bar pritisok

dali ima nekoj vakva masina za espreso da spodeli iskustvo?
vekje 2 godini sum na Nespresso na kapsuli, pa sakam da smenam malku
so masina na meleno kafe
зс да си смениш купи си од али капсули сам да си ги пуниш, и купи си какво сакаш еспресо мелено и полни ги
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.111
Поени од реакции
8.899
зс да си смениш купи си од али капсули сам да си ги пуниш, и купи си какво сакаш еспресо мелено и полни ги
neznaev deka takva opcija postoi. bas kje razgledam, fala na sugestija.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom