Кафе машини

Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
тогаш нептун за 5500 кркај си го со гаранција
Автоматски споено мислење:

Два апарати на Долче Густо ми цркнаа во рок од година ипол, многу се нежни. Комшии имаат Неспресо веќе 2 ипол години, задоволни се доста.
За Неспресо потешко се наоѓаат капсули.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Автоматски споено мислење:


За Неспресо потешко се наоѓаат капсули.



како тоа тешко се наогаат капсули за неспресоо ова е само дел а го има повеке сајтови што продаваат неспресо капсули
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Препорачајте ми машина за кафе со капсули до 4-5к денари.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Препорачајте ми машина за кафе со капсули до 4-5к денари.
Крупс Долче Густо
Веќе 1 година скоро ја имам, јас сум задоволен, имаш поефтини алтернативни капсули и можеш и доста попусти да начекаш. Генерално сум задоволен за парите, но мислам дека доста поефтино ја начекав. Побарај низ продавниците за техника може да начекаш уште подобар попуст, но овие мислам и дека се најефтини.


п.с. Исто и Или машичне би ти препорачал доколку не ти е проблем да плаќаш скапи капсули, со цена не знам како се движат само.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
moze li i drugi kapsuli ili samo Dolce Gusto
Ако прашуваш дали може од Неспресо капсули или Лаваца, не може. А можеш да користиш компатибилни капсули што не се оригинал Долче Густо.

На пример овие можеш да ги користиш на тој апарат.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
moze li i drugi kapsuli ili samo Dolce Gusto
Може и други брендови, не само Долче, ама мора да бидат компатибилни за Долче. Сите поголеми брендови за кафе имаат капсули компатибилни со Долче машини.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.500
Поени од реакции
5.344
Член од
21 ноември 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво дечки, дали некој случајно знае да ме упати каде да барам вакви аксесоари за кафе машини во Скопје, по интернет и страници на интернет што се македонски не можам ништо да најдам, али експрес не ми брка работа, дали некој продава воопшто нешто вакво кај нас? professional-coffee-tamper-matte-look-easy-with-flat-base-58-mm.jpg Motta coffee distributor tool.jpg
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Здраво дечки, дали некој случајно знае да ме упати каде да барам вакви аксесоари за кафе машини во Скопје, по интернет и страници на интернет што се македонски не можам ништо да најдам, али експрес не ми брка работа, дали некој продава воопшто нешто вакво кај нас?

Пред некој месец имаше тука, јави се и прашај.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.096
Поени од реакции
8.871

Kajgana Shop

На врв Bottom