Кафана

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Ми треба предлог за убава, цивилизирана кафана. Нешто како Сопотско, смирено, со убава храна и не со турбо фолк или нешто такво ретардирано... По можност да не е ептен далеку од град. Сите предлози ќе ми значат многу. Тенќу
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
771
Езерце? Хм... Мислам дека спаѓа во категоријата кафана... Исто има една на водњанска Мажите знаат зошто.:back:
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
„Орач“ мислам дека се викаше, на улицата кај што е Казабланка се наоѓа кафанава. Мирно, мало, интимно место без турбо-фолк моменти како Цеца, Сека и другарици, туку двајца свират - еден на виолина, друг на гитара (може грешам, можно е и хармоника да имаше, тројца да беа) кои свират македонски староградски песни и по некоја староградска од ју просторите. Убаво е.:smir:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Ми го зема зборот...у Папу е феноменално...плус тоа многу е по интимна атмофрерата за разлика од другите кафани,а у позадина одат тивки староградски Македонски песни...абе милина
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Ганза :vozbud:...одлично место со одлична храна и староградска музика...наспроти паркот во Дебар Маало
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Ми треба предлог за кафана за собиранка.Значи нешто весело со убаво музиче со убаво мезе .онака да се собереме да се најадеме и да се напиеме асално.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ми треба предлог за кафана за собиранка.Значи нешто весело со убаво музиче со убаво мезе .онака да се собереме да се најадеме и да се напиеме асално.


Златно Грне карши Орце Николов Гимназијата (кај старата УСА амбасада) ... ЕБЕЊЕ е местото .... а и цените се ок =)
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Куќа е добра кафана, кај големиот паркинг спроти Холидеј Ин.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Дајте кажете некоја добра кафана што е моментално,со добра атмосфера,нешто весело и актуелно!
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
42
Поени од реакции
2
Македноска Софра дефинитивно , на јужен булевар и тоа само во сабота
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Домини ... на улицата кај злате... кај народна банка... местото е невероватно... не е скапо храна убава музика не пуштаат дури ни народна... и не е гласна музика туку онака тивко за да искочиш на вечера ! дефинитивно една од поубавите во градов е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom