Кастинг Талент Шоу ,,Тајно моја"

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.473
Поени од реакции
1.264
Па требале да ја направат поевтина, затоа што секој неможе да си приушти толку пари, башка истата нема да ја емитуваат на телевизија. Иначе во истиот месец, т.е. во март ќе се одржи премиерата на мјузиклот ,,Тајно моја", но и концертот на Цеца во салата Борис Трајковски................, па ти види нашиов народ за каде попрво би ги дал тие 1200 денари.
Па реално колку е капацитетот на Опера и балет 3000-4000 ? Не ме зафркавај ! Јасно е дека нашиов народ нема да му е скапо да оди на Цеца колку и да кошта тоа ама коа е за некој наш настан одма се вака кментарите еднаш не слушнав некој да каже нешто за цената на именуваните пејачи плус Борис собира накај 10000 луѓе од кои карти за стоење се 800 па сега види ти математички тоа колку се луѓето кои неможат да си го “дозволат“ мјузиклот инаку гарант ќе го дават на тв само понатаму јас сум дури и да се преточи во филм ако се обезбедат средства за тоа.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.111
Поени од реакции
5.858
Jaс сум да се сними за Тоше филм. Ако може да има за разно разни познати личности во светов филмови зошто да нема еден филм за Тоше.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.492
Па реално колку е капацитетот на Опера и балет 3000-4000 ? Не ме зафркавај ! Јасно е дека нашиов народ нема да му е скапо да оди на Цеца колку и да кошта тоа ама коа е за некој наш настан одма се вака кментарите еднаш не слушнав некој да каже нешто за цената на именуваните пејачи плус Борис собира накај 10000 луѓе од кои карти за стоење се 800 па сега види ти математички тоа колку се луѓето кои неможат да си го “дозволат“ мјузиклот инаку гарант ќе го дават на тв само понатаму јас сум дури и да се преточи во филм ако се обезбедат средства за тоа.
Па тоа и зборам. Нормално дека повеќе ќе отидат на концерт кај Цеца, отколку на мјузикл, па дури и парите за карта за концертот на Цеца ако ги немаат ќе смислуваат триста начини како да си ги овозможат. А кога цената на картата за мјузиклот би била пониска, можеби би можеле повеќето луѓе да си го дозволат тоа.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.473
Поени од реакции
1.264
Па тоа и зборам. Нормално дека повеќе ќе отидат на концерт кај Цеца, отколку на мјузикл, па дури и парите за карта за концертот на Цеца ако ги немаат ќе смислуваат триста начини како да си ги овозможат. А кога цената на картата за мјузиклот би била пониска, можеби би можеле повеќето луѓе да си го дозволат тоа.
Не се разбираме не станува збор за цената туку за прецепцијата и менталитетот. Мјузикл како таков досега не е виден кај нас барем не оригинален , ама затоа се палат на Цеца и нејзините песни па би платиле без размислување попрво карта за на Цеца отколку за на мјузикл. Незборам дека неможат да си го дозволат баш напротив ако ти братче може да одвоиш за Цеца 1000 денари не гледам зошто не би одвоил за мјузикл. Пак ќе го споменам во МНТ проектот Ноќ со ѕвездите кои беше емитуван дури 4 пати и за истиот влезницата беше 1200 денари , а настапуваа само Сашко и Џамбазов на последниот и Тамара.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.111
Поени од реакции
5.858
Мјузикл како таков досега не е виден кај нас барем не оригинален
Мјузикл имало во Македонија. Во МНТ има лиценциран мјузикл Чикаго, но ако мислиш на мјузикл целосно македонска режија, текст и се друго такво нешто не е видено до сега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom