Кастинг Талент Шоу ,,Тајно моја"

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.499
Веќе два дена поминаа од кога започна шоуво, ама гледам никој не отворил тема:D

,,Кастинг талент шоу" е Македонско шоу чија цел е да се изберат најдобар женски и машки пејач кои ќе го изведат мјузиклот ,,Тајно моја" во чест на Тоше Проески, чие финале ќе се одржи на денот на роденденот на Тоше, 25 јануари.

Освен тоа што во ова шоу ќе се избираат најдобар машки и женски вокал, ќе се бара од нив да покажат и актерски способности, поточно она што ќе го отпеат ќе треба и да го одиграат. Целта на ова шоу е да се пронајдат и направат нови Македонски музички ѕвезди.

Шоуто е од типот на ,,Идол" и ,,Икс Фактор", а (ќе) се одржува во Македонска Опера и Балет. Жирито е составено од Игор Џамбазов, Сара Мејс и директорот на МОБ, Игор Дурловски. Шоуто е организирано од страна на МОБ во копродукција со 3D продукција. До сега се пријавиле 500 кандидати, а шоуто започна на 28 ноември и ќе се емитува секој ден на Канал 5 со почеток во 21:30 часот.Јас искрено сум среќен што конечно на нашиве телевизии има Македонско талент шоу и што оние што знаат да пејат ќе имаат шанса да се докажат и покажат во својата држава. Иначе до сега ги гледав и двете епизоди од аудициите и морам да кажам дека ми се свиѓа шоуво, а и стварно строги критериуми имаат. Ми се свиѓа тоа што имаат вложено во сцена, осветлување, озвучување, организација и камера.


Ваше мислење?:)
 
Последно уредено:
Член од
25 септември 2016
Мислења
826
Поени од реакции
1.027
Ми капеа очи првата епизода, незнаев дали е комедија или е трагедија :(... Незнам само како не им е срам да се пријават... :sick::sick::sick:
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Среќа отвори тема, незнаев кои се тие со Џамбазов во жирито.
Една епизода гледав, 10мин и исклучив. Чисти глупости.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.511
Македонска работа. Пијаничиште ќе бира пејачи.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Македонска работа. Пијаничиште ќе бира пејачи.
Пијаничиште, коцкар, курвар, наркоман... Како сакаш наречи го, реално има поголема музичка култура од цела македонска сцена моментално, подобар писател од сите македонски писатели, моментално.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
5.547
Поени од реакции
8.881
Пијаничиште, коцкар, курвар, наркоман... Како сакаш наречи го, реално има поголема музичка култура од цела македонска сцена моментално, подобар писател од сите македонски писатели, моментално.
хахахахаха не. Очигледно немаш прочитано ништо македонск, поново од 1945. :tapp:
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.960
Поени од реакции
6.411
Не е лошо но МОБ мислам дека не треба да се замара со вакви работи и премногу да навлегува во комерцијални работи. Мислам дека вакви шоуа не се за културни установи како МОБ и МНТ.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.301
Поени од реакции
11.333
Кај не утепаа нас со турските серии па и се утепаа самите. Нормално дека новите продукции ќе се лоши кога 10год ништо не работеа и сега од еднаш сакаат да создадат нешто. Ова му доаѓа исто како некој да не возел 10год и од еднаш седнува зад волан, педалите нема да знае за што се. Така и овие сега.
Еден Идол кој реално беше лош личи едно 10x пати подобро од ова, а да не збориме за М2 продукција на времето.
 

The Ocean

Money. Power. Glory.
Член од
4 февруари 2016
Мислења
139
Поени од реакции
66
Катастрофа!
Прво учеснициве се кој од кој. Во претходните две епизоди, дали двајца беа океј. Жириво е многу лошо. Воопшто не се искрени кон кандидатите. Гледам дека не сакаат да ги навредат учеснивите, ама тоа така не се прави. Ниту знае да пее, ниту има убав глас... Музикален си, имаш талент, ама не е тоа што го бараме... Е како не. Да ги прашаш искрено и тие не знаат што бараат. Сцената и организацијата исто така им е лоша, ама со оглед на тоа што се само аудиции, ќе им простиме. Да се надеваме дека понатаму ќе се потрудат повеќе.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.960
Поени од реакции
6.411
Најакото од се е кога ќе се појават старци или мали деца и после има кажуваат не е тоа што го бараме. Можеле да одредат годините од колку до колку да се пријавуваат а не вака да се малтретираат деца и старци безвезе.

Покрај годините пред почеток на шоуто во рекламата и во листот за пријавување требало да напишат каков жарн смее да се пее.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
16.553
Поени од реакции
24.304
Први сме ние македонците за вакви шоуа и емисиите на драган вучиќ
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
5.547
Поени од реакции
8.881
Први сме ние македонците за вакви шоуа и емисиите на драган вучиќ
први сме да тепаме сеир на антиталентиве што се пријавуваат. :pos:
Следниов сега е Маџар од Србија што дошол во шугаво македонско шоу. :tapp: Бар у Пинк да си отишол човекот, до овде се малтретирао.:busi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom