Каролина Гочева

Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
На најновиот албум од Каролина ќе има уште две песни на Скај Виклер, освен овој летен мегахит Крај.
Ккао што кажа Каролина во Стилисимо, публиката треба да го очекува новиот албум некаде во октомври.
За спотот откри детаљ дека 5 часа додека се снимал најновиот спот, била цела под вода, која паѓала од хидрант, а откри и едно изненадување - дека на крај ќе биде полиена со поликолор.
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Леле ама е слаба еј, да не е болна?Нека не се зеза нека качи некое килце 100 пати подобро ќе изгледа, вака на човек не личи.
 

●Mαrια...«3*

♥ 3 ♥
Член од
3 април 2009
Мислења
692
Поени од реакции
68
Каролина Гочева ми е нај антипатична од сите македонски пејачи/ки. Имам слушнато неколку песни и воопшто не ми се допаѓаат. :toe:
 

zengo

zengo
Член од
25 јуни 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
Каролина Гочева ми е нај антипатична од сите македонски пејачи/ки. Имам слушнато неколку песни и воопшто не ми се допаѓаат. :toe:
Mislam deka lugeto koi ne gi interesira Karolina ne mora da komentiraat za nea. Marija izgleda ne e od ovde pa zatoa slusnala samo nekolku pesni od nea, a za vkusovite ne komentirme. Ah..., do koga so ovaa bolna ljubomora!!!
 

●Mαrια...«3*

♥ 3 ♥
Член од
3 април 2009
Мислења
692
Поени од реакции
68
Mislam deka lugeto koi ne gi interesira Karolina ne mora da komentiraat za nea. Marija izgleda ne e od ovde pa zatoa slusnala samo nekolku pesni od nea, a za vkusovite ne komentirme. Ah..., do koga so ovaa bolna ljubomora!!!
Не сум љубоморна на никој, и имам право да коментирам на која тема сакам. :salut:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Па јас не знам дали ти пушташ радио за да слушаш македонска музика, чим си слушнала неколку песни кои не ти се свиѓаат, али нема везе, твој стил на живот и распределба на времето за слушање на музика, не се мешам.
Инаку во новиот број на Свет, околу наводното раскинување со Дино, Каролина изјавува:
"Секоја врска има кризи, но ова дефинитивно не е КРАЈ".
Браво, женска, и ние женските мора да ссе бориме за она што го сакаме:smir:
 

Music_Lady

Kralica
Член од
25 јуни 2009
Мислења
181
Поени од реакции
6
:helou:Samo edno ke kazam. KAROLINA IS THE BEST !!! i se slozuvam so se sto ima kazano Dijamante taka da nema potreba da povtoruvam :toe: :salut:
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Mislam deka lugeto koi ne gi interesira Karolina ne mora da komentiraat za nea. Marija izgleda ne e od ovde pa zatoa slusnala samo nekolku pesni od nea, a za vkusovite ne komentirme. Ah..., do koga so ovaa bolna ljubomora!!!
Зошто тие кои не ја сакаат да не коментираат за неа??
Темата е да се каже мислењето за неа,било тоа да е лошо или добро.
И од кај тоа болна љубомора еј:pos2:
Значи ако не ти се допаѓа некој ти си болно љубоморен:kesa:.
Свашта:baeh:

А гледам music lady и zengo,имаат само по 1 мислење,изгледа се зачлениле на форум само заради Каролина:)
Можеби DIJAMANTE се крие позади нивниот ник:):):)
 

Music_Lady

Kralica
Член од
25 јуни 2009
Мислења
181
Поени од реакции
6
jas ne ja ni znam dijamante ama spored nejzinite komentari celosno se slozuvam so nea. a inaku da, barav nekoi informacii za Karolina i slucajno dojdov do vasite komentari i zaradi toa se logirav na kajgana. ne e fer dijamante da se rasprava sama so vas :pos2:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Да не претеруваме. Во главно има навистина одлични дискутанти на форумов, па и она оваа тема - мислам на оние кои не ја сакаат Каролина како лик, но сепак со аргументи, факти знаат да дебатираат и да го кажат своето мислење, но има и такви кои само инает тераат, али и јас како Каролина со тек на време станав отпорна на тие дискутанти, како што кажа и Каролина еднаш: одамна ми се прележани тие детски болести да се оптоварувам со тоа кој што како рекол, секој си има мислење.
За напоменатите дискутанти кои беа изедначени со моето име, смао ќе се насмевнам, мислам дека и на форумов пред да се истакне нешто треба да биде проверено. Во скеој случај, продолжувам да коментирам и дебатирам со оние кои знаат што е тоа:smir:
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Ми се допаѓа Крај иако ретко слушам RN'B. Не очекував од Каролина да извади песна во тој стил, но пријатно ме изненади.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
На претстојниот фестивал "Сунчане Скале'' кој се ќе се одржи следнава недела,Каролина поточно нејзиниот албум "Македонско девојче" е номиниран за албум на годината,инаку покрај Каролина номинирани се и Некст тајм за дебитанти.
 

Music_Lady

Kralica
Член од
25 јуни 2009
Мислења
181
Поени од реакции
6
и јас сакав тоа да го пишам :wink:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086


И покрај тоа што долги години е на нашата естрада Каролина Гочева ни ги покажа само своите долги секси-нозе и ништо повеќе. На снимањето на новото видео за песната “Крај“ за прв пат ја промовираше и својата лева “афродитска“ града. За се беше виновен “тајфунот“ од вентилатор, кој не само што ја ладеше туку и ќе ја соблечеше. Добро за неа, лошо за нас, Каролина ги има извежбано своите рефлекси и реагираше навреме. Целата екипа од сетот остана подзината, нејзините стилисти за малку ќе добиеја инфракт, па набрзина се собраа да ја поправат грешката. Во случајов никој не е виновен, нешто кога сака да ѕирне - ќе ѕирне, па макар Керол имала и рефлекси како Супермен.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Новиот спот на Каролина за мега хитот ''Крај'' ќе биде промовиран во сабота на Сител во рамките на емисијата Fashion stage.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom