Каролина Гочева

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Интервју во емисијата Сфера


За почетоците и развојот на својата кариера


Каролина Гочева и семејството Гочеви :)

a 3 del kade e ?????
Inaku majka i na Karolina mnogu ubava zena, prvpat ja gledam,ete na kogo ni e Karolina:pipi:Na koja televizija ide emisijava Sfera:toe:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Емисијава СФЕРА мислам дека одеше пред 2-3 години на некоја од телевизииве, не знам ни јас зашто сега се ставени клиповите, али навистина одлично интервју.
Имаше шпекулации и на овој форум дека родителите и биле разведени, али она во едно интервју си кажа нешто во стил за семејните собирања, по што секој нормален гледач би сфатил дека не се разведени.
Очекувам многу многу нови хитови од Каролина со новиот албум. Прочитав дека досега само КРАЈ и оваа најновата ЗА ГОДИНА ДВЕ ќе биде дел од новиот албум, а не беа спомнато Лејди Годива и Заборави.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Од неофицијални извори наскоро ќе биде издадено CD, на кое ќе се наоѓаат последните 2 сингла (Крај и За година две), на истиот ден кога се планира да биде и презентиран видео записот на новиот сингл, (За година две), како и Српската верзија на истиот (Успомене на тебе).
Напоменувам дека не сум сигурен дали информацијава е веродстојна. Ќе почекаме да видиме. :P

А за песната Лејди Годива во Вечер пишуваше дека ќе биде дел од новиот албум.
http://www.vecer.com.mk/default.asp?ItemID=4070910D0A4D804BA626B2E2A2B7356B
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
47
Поени од реакции
3
Со среќа нека и е со новиот дечко хрват, цццц
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Сосем погрешно е да се издаде ЦД со само тие две песни кога во април/мај ќе биде издаден албумот. Не знам од каде е информацијава, али претпоставувам е погрешна.
 
M

MIL

Гостин
Убаво пеее,особено онаа Дафино вино црвено закон од мерак ја слушам,ама од коа се пролепша и коа и стана стилистка онаа Цаци Паковска го дигна носот као Велика звезда да е :pusk:
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.928
Поени од реакции
486
Сега откако ја слушнав можам да кажам дека ми се допаѓа новата песна од Каролина. Една од поубавите балади кои ги снимила.
Како и да е Каролина е една од подобрите наши пеачки кои се познати и надвор од Македонија, така што мислам дека треба да ја цениме. Ако ништо друго опстојува веќе долго време. Не дека немала лапсуси, но сепак треба да си го цениме нашето.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Прекрасна балада оваа новата.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
31
Поени од реакции
5
Многу ми е убaвa новaтa песнa, a не можaм дa јa нaјдaм зa download! Aј некој aко јa имa некa постaви линк plzz. :smir:
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
„Кажи ми“, ми е најубава песна од Каролина. А за неа како пејачка, мислам дека има навистина убав и моќен глас... И слаба е, но НЕ и згодна... Барем според мене, обидот во спотот за „Крај“ да ги истакне своите (не)постоечки атрибути во сцените со водата, се fail... Ништо повеќе. :)
 

Lady Gaga*

«3 Him!
Член од
4 јануари 2010
Мислења
293
Поени од реакции
19
Ми се допаѓаат песните на Каролина, има стварно добри стари хитови.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Oвие денови, за време на Божиќните празници на СИТЕЛ 3 телевизија ќе го даваат повторно концертот на Каролина - Македонско девојче.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Еве некои слики од Каролина






Каролина Гочева за Божик
Не можам да замислам Бадник и Божик да ги поминам сама во Скопје без семејството. Тоа ми е најсемејниот празник кога треба целото семејство да се собере и затоа на тој ден сум секогаш во Битола. Знам да помогнам околу подготовка на традиционалната посна трпеза, но тоа никој не го бара од мене, бидејќи ретко сум дома, па времето повеќе го корстам да се видам со блиските отколку да го минам во кујната. Во Битола не е обичај да се крши лепче со паричка на Бадник, туку тоа се прави на Василица, тогаш се прави зелник со паричка кој се врти и се крши. Иако лепчето за Бадник не е битолски обичај во последно време некао се присвои, па во некои семејства се прави лепче со паричка и на Бадник.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom