Кариерата на Бомбастичниот Дрогираш

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Ајде гледам сите си отварате теми за вашите ФМ кариери, па решив и јас да отворам за мојата кариера со Емполи.

Најпрвин да започнеме со трансферите. Направив неколку добри трансфери, купив неколку играчи од кои некои одлично се покажаа.
Empoli (Transfers_ History).png
Најдобро од сите трансфери се покажаа Матија Де Шиљо кој беше откупен на крајот на сезоната и Брајан Дабо.

Првата сезона во Серија Б ја завршив на петтото место, имав серија од 12 натпревари без пораз некаде од Декември па се до Март немав ниту еден пораз но потоа започна криза. Играв плеј-оф против Виченца но едноставно се посрамотив и во двата дуели бев поразен.
Еве слика како ми се одвиваше втората полусезона:
Empoli (Matches_ Matches).png

Што се однесува до пријателски натпревари одиграв само 2 утакмици, против Вардар и Каљари.

Empoli (Matches_ Matches)-2.png

Во Купот на Италија ич не ме следеше среќа, прво коло се извлеков со некои аматери, ама во второ несреќно загубив од Парма со гол од непостоечки пенал, али тоа е Италија.

Empoli (Matches_ Matches)-3.png

Табелата:

Italian Serie B (Overview_ Stages).png

И за крај редно е да ја ставиме тактиката.

Vicenza v Empoli (Information_ Formations).png

На секоја полусезона ќе ја апдејтирам темава, ако не ме избркаат од Емполи.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.164
Поени од реакции
84.871
Какво бомбастично име има темава :icon_mrgr:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.848
Поени од реакции
13.920
Стави ја тактиката вака. За да можеме да видиме улоги на играчите :)
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Grosseto v Empoli (Information_ Overview).png
Мрш и судии и све за 5 минути ми уништија све, мрш да ве нема бре фигц мафија, фигц мафија. Два гола од офсајд даваат ни свирка ни ништо.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Минатата сезона искрпив така така, ама оваа тешко. Добро ќе е ако до полусезона не ме избркат. Само 2 победи имам во лигата 3-4 нершени и 3 порази.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
За жал како што претпоставував ме избркаа во Емполи сега ќе аплицирам во некои клубови и да видиме каде ќе ме примат.
 
Член од
10 јуни 2005
Мислења
3.399
Поени од реакции
19
а играш на easy или на hard?
--- надополнето: 2 јули 2013 во 21:40 ---
која менаџер е ова што ја играш?
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
на хард мислам, иначе 12тката е оваа.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
На „изи“ играш ти брат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
а играш на easy или на hard?
--- надополнето: 2 јули 2013 во 21:40 ---
која менаџер е ова што ја играш?
Нема изи и хард на овие игри, само големина на базата со податоци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom