Канал 5

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.604
Поени од реакции
34.798
...не дека сакам да ги гледам, туку ете случајно тоа ми се појавува кога седнувам да погледам ТВ Канал 5, а и респект кон најсимпатичниот музички и брачен пар Силви и Влатко од ,,Силви Бенд,, кои беа денешни гости.

IMG_20220507_201335.jpg IMG_20220507_201838.jpg

...е сега киксовите на водителите и понатаму продолжуваат со нивно ,,Ти,, обраќање кон гостите кои по возраст малтене можат родители да им бидат, многу невкусно и сељачки звучи кога водителот Миро веднаш без никаков почит и респек му вика ,,Ти Влатко како ги носиш чевлите,, ,па тогаш му ги погледнав нозете на Миро,

IMG_20220507_201408.jpg IMG_20220507_195902.jpg

...јест да Влатко е родум од Охрид, ама целиот се скоцкал како доликува, ама изгледа Миро помислил дека ќе иде на риболов, така ме посетија голите стапала на глупите патики и кратки панталони на Миро све тоа да се гледа уште поглупо, страшно сељачки и невкусно.

...Ведрана може лепа женска али одава за тупа, затоа што требаше да се потруди да научи нешто за гостите на пример кои се нивнте последни снимки, па додека Влатко објаснуваше како ја снимил претходната песна на Плаошник, Ведрана ај што не се спремила за гостите, туку ниту внимаваше што кажуваше Влатко, кажувајќи дека ќе ја види новата снимка кога ќе биде готова, а Влатко ,,не не , таа е веќе снимена ја има на ју тјуб,,.

.... ветар ја вее Ведрана, важно нозете голи до дупе, еееее малку во мозок да имаше, па малку да ги персираш со ,,Вие,, како доликува на една новинарка, ако не е веќе спремна за дел од животна биографија на гостите!

...не дека не поштујем убави нозе, али водителка на јавен медиум тоа треба да и' е секундарен критериум, а примарен се знае што треба!
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Без врска им е што почнаа со 17:35 термин за серијата Слуга на народот, и потоа ја префрлија во полноќен термин.
Дури оваа последнава Среда на 4 мај, поминаа 15-20 минути по полноќ а серијата уште не започна.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
Емисиите од овој тип што се појавуваа во деведесетите беа подобри од оваа.
Канал 5 беше најдобра кога беше локална. Ова што е сега е мизерија. А ако ги прашате зошто сте мизерни ќе ви кажат немаме пари или народот тоа сака да го гледа.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.360
Поени од реакции
19.913
Емисиите од овој тип што се појавуваа во деведесетите беа подобри од оваа.
Канал 5 беше најдобра кога беше локална. Ова што е сега е мизерија. А ако ги прашате зошто сте мизерни ќе ви кажат немаме пари или народот тоа сака да го гледа.
Не е до парите, по мене има дел дека народот тоа сака да го гледа но главен дел е интелектуалната банкротираност кај раководството.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.604
Поени од реакции
34.798
Член од
16 март 2019
Мислења
3.126
Поени од реакции
4.929
Steta dobri zabavni emisii bea i Zvezde Granda i Nikad Nije Kasno.

Vo Mk se sto e kvalitetno i barano od gledacite za zal se se ukinuva.

Kaj ne pravat Mk Tv kanali svoi emisii pa i od sosednive drzavi gi ukinuvaat emisiite.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Tолку изгледа од
Zosto na Kanal 5 nema Zvezde Granda i Nikad Nije Kasno ?
Јас мислам што не мора да значи дека е точно ова, Grand не се емитува на Канал 5 затоа што ја шутнаа Канал 5 од Total tv па сега можеби Канал 5 враќа удар. Во последен момент Канал 5 решиле да не емитуваат Grand иако најавуваа.

Total tv е од United Group a United Group имаат и фирма United Media направена за да си отвараат и купуваат телевизии, радио станици, портали, весници.. и ги имаат купено и Grand.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.126
Поени од реакции
4.929
Tолку изгледа од

Јас мислам што не мора да значи дека е точно ова, Grand не се емитува на Канал 5 затоа што ја шутнаа Канал 5 од Total tv па сега можеби Канал 5 враќа удар. Во последен момент Канал 5 решиле да не емитуваат Grand иако најавуваа.

Total tv е од United Group a United Group имаат и фирма United Media направена за да си отвараат и купуваат телевизии, радио станици, портали, весници.. и ги имаат купено и Grand.
Znam deka Grand e kupena od United Media no moe mislenje e deka toa nema sto da e precka za Kanal 5 da gi emituvaat emisiite od Produkcija na Grand Nikad Nije Kasno i Zvezde Granda za koj Kanal 5 ima odnapred kupeno avtorski prava od Grand za cela sezona na Zvezde Granda i Nikad Nije Kasno za da moze da gi emituva Kanal 5 tie Grandovi emisii na Teritorijata na Makedonija

E sega sekogas postoi takva moznost na narodski kazano inaetenje bidejki Kanal 5 ja nema na Total Tv pa sega ajde revansizam od Kanal 5 do United Media i Grand so ukinuvane na emisiite od Grand vo Mk no toa ne e voopsto dobar poteg bidejki i Na kanal 5 i paga Rejdingot ( za vreme na vikend koga treba a ne gi emituva Grandovite emisii ) i gledacite im se uskratuva pravoto na uzivanje vo tie emisii

Zatoa so inaetenje i revansizam nisto ne se resava treba da se sedne i da se najde resenie za i gledacite i United Media zaedno so Grand i Kanal 5 da se zadovolnina vaka NISTO.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
966
Поени од реакции
2.268
Овие па од доказ.мк пишале фала богу, а на место на музичка емисија ќе има верувале или не турска серија :facepalm:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Овие па од доказ.мк пишале фала богу, а на место на музичка емисија ќе има верувале или не турска серија :facepalm:
Tреба македонски емисии да се емитуваат ама за жал финансиски не се во можност телевизииве да издвојат за такви емисии. Ние имаме емисии но се е тоа скромно и кратко времетраење или кратко траат една сезона и после пауза ги нема.

Имавме неколку музички талент шоуа во македонска продукција и згаснаа шосле неколку сезони или после една сезона ги згаснуваат. Победникот се мачи да се снајде наместо да добие лесен пат до успехот.
 
Последно уредено:

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.225
Поени од реакции
5.452
Кај мене сопругата ги гледаше овие грандови ѕвезди и никад није касно. Ги пуштив на Прва ТВ, првиот коментар од сопругата - и рекламите им се поубави.
Не зависам од разни мирчевци, а овој секогаш ми бил одвратен поради неговото однесување. Верувам дека тој е главниот што има изедено г. Сега програмата на К5 се сведува турска серија, турска серија, турска серија, вести и пак одново или жива беда.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.126
Поени од реакции
4.929
овие грандови ѕвезди и никад није касно. Ги пуштив на Прва ТВ
Sega i Zvezde Granda i Nikad Nije Kasno se emituvaat vo Srbija na Tv Pink ne se emituvaat poveke na Tv Prva tuku sega Zvezde Granda i Nikad Nije Kasno se emituvaat na Tv Pink ( no gi nema na Tv Pink Plus samo na srpskot Tv Pink gi davaat Zosto gi nema i na Tv Pink Plus neznam )
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Не сум прател многу Grand но од тоа што сум имал можност да гледам беше врвот на почетоците и до некаде додека беа на Pink. После почнаа да се губат. Таков тип музика не слушам секојдневно и не сум премногу обожавач на таа музика но имало некој песни што можело да поминат за приватни домашни веселби.

А Канал 5 е ужас од телевизија. Немам ништо против турски серии но го претеруваат со нив, најмалку има македонска продукција. Единствено македонско им е Џи Карпет, Еден на Еден, Само вистина, Само Интервју, детска емисија Тинтири Минтири и вести.
Не дека останативе македонски телевизии се утепаа од емитување македонска продукција емисии ама ова на Канал 5 и Сител со синхронизираниве турски серии ми оди на нерви, да те заболи глава кога слушаш едни исти гласови од актери како синхронизираат толку неприродно.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.126
Поени од реакции
4.929
Opsto zemeno Makedonskive televizii se dno koga e vo prasanje nivnata sopstvena programa osven Turski Serii i Vesti Nisto Drugo Sitel isto e uzas so emisiite samo Se Ili Nesto so Lila Brza Kujna i Magazin utrinska drugo nisto se e politika i serii turski
I vo vremeto na NAJGLEDANATA TV VO MAKEDONIJA A1 TELEVIZIJA imase Turski Serii no imase i sopstveni emisii na A1 sopstvena produkcija kvizovi Koj saka da bide milioner Trkalo na srekata 50:50 A1 ekspluziv imaa i decki serii crtani filmovi A1 bese primer za televizija a ne segasnive Sitel Kanal 5 i drugi samo Serii Turski politicki emisii i kontaktni emisii so politicki temi i javuvanje na gledacite takvi kontaktni emisii nemase porano na A1 porano imase samo edna Kontaktna emisija na Sitel Bel Bumbar Crn Bumbar a sega na site Televizii politicki emisii i kontaktni emisii so politicki temi i javuvanje na gledacite
Realno Mk televizii se 0 dno vo sporedba so Televiziive od regionov.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom