Канал 5 ги буни гледачите

Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Канал 5 најавува нова турска серија која ќе почне утре во 19.30 и која се вика Моето дете.
Она што гледачите ги буни и што е мизерно е што истата оваа серија се прикажуваше на Канал 5 до пред некој месец под името Девојката која ја сакав и тоа во 20.30 часот.

Една иста серија со две различни имиња се дава како премира два пати во една година.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Како може да не приметат кога истата серија ја гледале до пред некој месец ама под друго име :tapp: Ама кој им може нешто на Канал 5
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.456
Како може да не приметат кога истата серија ја гледале до пред некој месец ама под друго име :tapp: Ама кој им може нешто на Канал 5

Jас викам да покренеме една кампања, за ова монструозно злодело да излезе на виделина!

Да кажеме не на манипулациите!!!11
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Канал 5 најавува нова турска серија која ќе почне утре во 19.30 и која се вика Моето дете.
Она што гледачите ги буни и што е мизерно е што истата оваа серија се прикажуваше на Канал 5 до пред некој месец под името Девојката која ја сакав и тоа во 20.30 часот.

Една иста серија со две различни имиња се дава како премира два пати во една година.

Која драма у пичку матер.

Сега што правиме?
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Па да не правиме ништо и ќе имаме вакви телевизии какви што имаме кои ќе го креираат јавното мислење и ќе даваат вакви серии по сто пати
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Та големо галје ако даваат иста серија под друго име, искрено канал5 немам гледано бог знае од кога не само канал5 туку тв. Од тоа што веќе нема ништо ама баш ништо на тв. Така да ништо посебно не очекувам до канал5
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
Теамва не е напишана за да потенцира проблем поради кој не може да се живее туку да се потенцира на проблем со македонските телевизии. Во тема за ТВ и Серии не знам зошто има вакви коментари, кој знае какви теми барате во ваков под-форум.
Ова исто му доаѓа како сега Канал 5 да пушти вести од пред 1 месец наместо да се замараат да снимаат нови вести поефтино би ги фатило.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Ako bila epten trogatelna prikaznata pa na baranje na gledacite ke ja davaat pak.

E isto ja vaka se nadevav deka site sezoni na Sondzoku ke gi davaat na A1 ama jbg, penzionerite so svoite privilegii a ja kopilj toas koj me ebe.

Inace ne znam shto se cudite/bunite koa i taka nikoj od nas ne glea nishto na Sitel/Kanal5 posho polni se so turski i indiski serii.

Pushtete si MTV1 imate The Mentalist i Supernatural i uzivajte, ja znam deka porano sum gi hejtal ovie ama u posledno vreme se no.1.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Значи едно е да не ги гледаш, но овие телевизии се најгледани во Македонија, ова се тие телевизии кои се пуштени секоја вечер во секој дом и кои им креираат политичко мислење на македонските граѓани.

Ако ти гледаш Менталист, како би реагирал кога утре МТВ ќе ја пушти серијата , мислам старите епизоди така што ќе ги најавува како сосема нова серија ексклузивно на МТВ и тоа под сосема друго име. Не знам дали некаде во светов постои ваква глупост
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Па да не правиме ништо и ќе имаме вакви телевизии какви што имаме кои ќе го креираат јавното мислење и ќе даваат вакви серии по сто пати
Не мислиш дека поголем проблем е што воопшто гледаш вакви серии?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom