Политички случувања во Канада: Генерална дискусија

Член од
20 април 2023
Мислења
689
Поени од реакции
1.535
Јас се водам по тоа што конзервативците мислат. Гледам дека сте залагате за носење фашистички закони, па јас ја поддржувам спротивната страна според тоа. :motorce:

Не треба ништо мене Трудо или Бајден да ми кажат, гледам што им зборуваат противниците.
fashistichki zakoni reche hahahahahaha a on podrzuva lugje shto sakaat da kastriraat deca, pedersko pleme gadno odrodeno
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.033
Поени од реакции
34.439
Јас се водам по тоа што конзервативците мислат. Гледам дека сте залагате за носење фашистички закони, па јас ја поддржувам спротивната страна според тоа. :motorce:

Не треба ништо мене Трудо или Бајден да ми кажат, гледам што им зборуваат противниците.
Ама која спротивна страна ја поддржуваш, истата таа страна што стана во парламентот и му аплаудираше на бивш припадник на СС? Сфаќаш ли колку си контрадикторен и дволичен?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.188
Поени од реакции
19.266
Не знам што има врска Трудо со оваа заебанција. Мислиш Трудо воопшто го интересирало кој точно бил овој човек и лично ќе го истражувал? Си се извинија канаѓаните за ова и за мене тоа е доволно.
Па ако не Трудо што е со сите оние кои работат околу него? Или сите се неспособни или знаеле кој е и продолжиле со циркусот.

ПС: Слика од нацистот каде што чека да се ракува со неговите најголеми фанови. Изглеа на никого не му текнало да го праша во чија армија служел во Втора Светска. :icon_lol:

F65Gan_XIAAdty-.jpg
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.741
Поени од реакции
8.225
Гледам дека сте залагате за носење фашистички закони, па јас ја поддржувам спротивната страна според тоа. :motorce:

Не треба ништо мене Трудо или Бајден да ми кажат, гледам што им зборуваат противниците.
Трдо воведе закони препишани од комунистичка Кина.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.741
Поени од реакции
8.225

Уште колку нацисти држи Канада како угледни граѓани?

Спикерот на канадскиот парламент кој го поздрави 98 годишниот нацист како украински и канадски херој поднесе оставка. Полска ќе бара екстрадиција а Џастин Трудо се утепа од извинување за скандалозните овации за Јарослав Хунка. Да зборел на времето со татко му, ќе знаеше дека тоа не е нешто необично за канадската политика.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.741
Поени од реакции
8.225
Ќе го бришат кај и да е изгледа.

1695907929036.png
 

Attachments

Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom