Камиони

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од Mandrak, 5 јуни 2006.

 1. TurboCharger

  TurboCharger КарамбатА

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  398
  Допаѓања:
  14
  помало камионче бараат, како Волво ФЛ, Атего и сл.
   
 2. CF.REAL MADRID

  CF.REAL MADRID ЦЕВКА

  Член од:
  9 септември 2009
  Мислења:
  335
  Допаѓања:
  9
  Да да,помало и поефтино,тоа Сканијата погоре е 12000 евра скапо е,ама што и да е ќе биде поарно од Заставата..Сега за сега Ивеко 75Е14 паѓа во очи..и најверојатно тоа ќе биде.....Мада и овој не е многу мал,7 метра..
   
 3. TurboCharger

  TurboCharger КарамбатА

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  398
  Допаѓања:
  14
  Кога веќе си запнал за ФИАТ, ефтин, имаш позади на Брако терминалот у Велес, 260-36, ама и тој не е мал, со 3 осовини е. Знам дека порано го имаа ЕНМОН и лани го продадоа. Човекот шо го купи го потсреди (го исфарба сандакот итн.) и го продава сега

  ... и огласот еве го најдов
  http://www.pazar3.mk/Listing/Detail/Index/522249?searchID=1701273&Idx=6
   
 4. bLaCkbOy

  bLaCkbOy

  Член од:
  17 ноември 2008
  Мислења:
  325
  Допаѓања:
  13
  vujkomi imase iveco i vika deka mn troselo ama i premnogu bilo silno
   
 5. Torchyrus

  Torchyrus

  Член од:
  15 јануари 2011
  Мислења:
  2.738
  Допаѓања:
  2.760
  WTF ? :eek:зар има и вакви зверки :D
   
 6. JeepMkd

  JeepMkd Scratch model builder

  Член од:
  25 јуни 2008
  Мислења:
  1.576
  Допаѓања:
  466
  На Струмикс и Легионер им се допаѓа ова.
 7. PsycLogic

  PsycLogic Junk'n'roller

  Член од:
  21 јуни 2010
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  15
  Дали е некој запознат дали може да се внесе камион-миксер од 1995 година да се регистрира?
   
 8. Shellshock nam67

  Shellshock nam67 Гостин

  vakov kamion imavme edno vreme :) pokraj mercedes , dajc , i man ama od site i do den dens mi e ovaj kamion :)
   
 9. shutrak

  shutrak opsenar

  Член од:
  3 јуни 2011
  Мислења:
  17.769
  Допаѓања:
  12.188
 10. onak

  onak

  Член од:
  11 мај 2010
  Мислења:
  2.952
  Допаѓања:
  690
  аааахахахахаааааа....

  волво камион му го искина газот на ферари спортска кола :tapp:
   
 11. IBIZA SOUND

  IBIZA SOUND

  Член од:
  6 февруари 2009
  Мислења:
  10.226
  Допаѓања:
  2.649
  sto e razlikata megju volvo fh12 i fh16 ? :)
   
 12. shutrak

  shutrak opsenar

  Член од:
  3 јуни 2011
  Мислења:
  17.769
  Допаѓања:
  12.188
  ,,,,,,,,pojma neam,,,,,,,,,,ama mislam deka se raboti za 12,,i 16 cilindrashi,,,,,,,,koj znae poveke neka kazhuva,,,,,,pozdrav oktandzhii,,,,,,
   
 13. командо

  командо Гостин

  FH 12 е постар модел на волво, 12.000 кубика/ моментално волвата се со FH 13, т.е. ~13.000 кубика.
  FH 16 е голем и силен мотор, ~16.000 кубика и 600-700кс. Зависи за која намена ти е, таков ќе си купиш :)
  Најоптимален ти е FH 13 440кс .
   
 14. shutrak

  shutrak opsenar

  Член од:
  3 јуни 2011
  Мислења:
  17.769
  Допаѓања:
  12.188
  ,,,,,,,,,,kaj mu najde baksuz broj:pos:,,,,,malku shega,,,,:icon_mrgr:
   
 15. IBIZA SOUND

  IBIZA SOUND

  Член од:
  6 февруари 2009
  Мислења:
  10.226
  Допаѓања:
  2.649
  da bidam iskren ne sum videl fh 13 :)
  inaku ima li volvo fh12 so 380 ks i fh12 so 420 ks
   

Сподели преку: