Камиони

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од Mandrak, 5 јуни 2006.

 1. leandra

  leandra Модератор

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  23.593
  Допаѓања:
  38.318
  3ка :) Со неа можеш да возиш низ цела Европа додека не ја воспостават забраната за 3ки,2ки и 1ви.
  Австрија мораш да бидеш беспрекорно исправен со тројката,иначе остави им го камионот и врати се пеш,поефтино ќе те фати од казната :)

  --- надополнето ---

  Преубаво мало преубава е :)
   
  На Mandrak му/ѝ се допаѓа ова.
 2. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Dexter

  Член од:
  3 септември 2008
  Мислења:
  4.531
  Допаѓања:
  577
  Еве нешто преубаво и прескапо :), само 120.000 €

  [​IMG]


  [​IMG]


  --- надополнето ---

  ЕУРО 3 не ти се исплака да зимаш, патарините во Германија и Австрија се скоро дупли, карот ке ти оди таму а до 20.000 € се наога ЕУРО 3-ка.
   
 3. Спенсер

  Спенсер Гостин

  730ка... ова е Ѕвер над ѕверовите... :):) мислам дека останатите производители немаат конкурент на ова... можеби Волво фх16 700... ама џабе му е :) се знае кој е KING OF THE ROAD.
   
 4. JerryMK

  JerryMK Форум (НЕ)зависник

  Член од:
  5 мај 2009
  Мислења:
  257
  Допаѓања:
  11
  e da e 120 000 evra mnogu ke go vozat da ne e duplo ? ja znam deka volvo so 400 i nesto ks e taa cena
   
 5. bLaCkbOy

  bLaCkbOy

  Член од:
  17 ноември 2008
  Мислења:
  325
  Допаѓања:
  13
  RENAULT MAJOR ???? soveti ako znajte kazvajte pozz :)
   
 6. nikolaa1

  nikolaa1

  Член од:
  19 јули 2011
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  kako moze da najdam servis da instalira novi mapi za gps za kamini
   
 7. TurboCharger

  TurboCharger КарамбатА

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  398
  Допаѓања:
  14
  Камионот е стар, сам знаеш, друго: едни пријатели имаа 2 такви (по 340кс)- знам дека трошеа релативно малку, немаат голема маса- со што добиваш на бруто/нето итн.. луѓето беа задоволни и од двата камиона, немаа некои сериозни дефекти (само некои дотрајани ситнурии)
  П.С јас не би земал такво нешто (или сл.) во моментов, ако имаш малку повеќе кеш подобро земи Сканија 113,143,142; Волво ф12, Даф...
   
 8. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Dexter

  Член од:
  3 септември 2008
  Мислења:
  4.531
  Допаѓања:
  577
  Зависи од кај си и што навигација имаш?
  Се зависи дали навигацијата ти е постар модел и колку внатрешна меморија има, дали има слот за картичка?
  Во моментот само TomTom има добра програма за камиони, ја имам тестирано ама во секој случај мора пак да внимаваш на знаците за да не си го направиш камионот кабрио :D
   
 9. Shellshock nam67

  Shellshock nam67 Гостин

  SAmo KAMAZ ruska Masina nema gajle ni na pesok ni na sneg
   
 10. Спенсер

  Спенсер Гостин

  Што ако се многу лесни,можеш потешко да ги товараш... ама шо фајде,нема да мрднат од место со 26-7 тона да речеме :) тие 340кс се ептен ептен малку/
  --- надополнето: Jul 20, 2011 1:11 PM ---
  Не не,грешка си :) Ново волво со 420/460кс е окулу +- 80.000 еур :)
   
 11. TurboCharger

  TurboCharger КарамбатА

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  398
  Допаѓања:
  14
  Не бе момче, си го товараш нормално (24-25т) и со оди најнормално. Нема којзнае колку врска коњажата, Сканија 113м -320, не влечеше кога ни се скрши ламелата...На сканијата закачена нашата приколка (товарена 25-6т арматура, позади на приколката со штанга нашето Ивеко. Кај Неготино по горништето под 70кмх не ја пушти. Не значи ако е под 400кс камионот дека не влече ;)
   
 12. Спенсер

  Спенсер Гостин

  Тие "постарите" камиони се мазги... корнат и нагоре и надоле :) Еве земи сега од поновите. Пример Даф хф105 410кс. Иде,ама не е тоа тоа...
   
 13. Shellshock nam67

  Shellshock nam67 Гостин


  У Р А Л РУСКИЈА МАШИНА
   
  На Watchlist му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Tetro

  Tetro Гостин

   
  На Легионер му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Shellshock nam67

  Shellshock nam67 Гостин

  podmornica :))) odlicno video
   

Сподели преку: