Како сте задоволни од градбите на Настел?

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.769
Поени од реакции
193.585
Колешка на иста квадратура има дуплекс во Кисела вода па 4432432 спални има горе што се вели. Архитектура на дело :D
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
10.852
Поени од реакции
13.721
Me cudi sto ne ste ja spomnale banjata od 2,9 m². Ali toa e prasanje na prioritet, neli. Za sto ti e mnogu mesto, mrcnise i ajt nadvor od tuka.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.303
Поени од реакции
38.896
Во бања треба да има простор за машина за перење, сушење, шкафче за крпи, прибор за хигиена, радијатор, корпа за алишта итн.

Над 8м2 треба да е бања. Јас без када не можам да замислам иако се повеќе ставаат само туш.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
16.862
Поени од реакции
10.224
Дуплекс не се исплати. Обично има многу загубен простор, а потребниот простор е скусен. И често се поефтини од регуларен стан во иста населба.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.303
Поени од реакции
38.896
Ги купуваат поради ефект и не им е гајле за загубен простор во ходници, скали, а не поради практичност.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
391
Поени од реакции
516
Член од
27 октомври 2017
Мислења
207
Поени од реакции
228
budala e bilo koj koj sto ke kupi stan vo propadnata drzava, isto taka i toj sto e sopstvenik
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
1.323
Тие што купуваат нови станови треба да им се суди за соучесништво, еј каде ке им одат душите на овие?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
174
Поени од реакции
31
Да не забегавте малце?
малку повеќе... читам и се чудам ... се експерти во нашево државиче
Автоматски споено мислење:

budala e bilo koj koj sto ke kupi stan vo propadnata drzava, isto taka i toj sto e sopstvenik
Тие што купуваат нови станови треба да им се суди за соучесништво, еј каде ке им одат душите на овие?
Ако не на улица да останеме според вас што ќе ми е стан , времево и така топло надвор (y)(y)o_O
 
Последно уредено:
Член од
27 октомври 2017
Мислења
207
Поени од реакции
228
Факт е дека новите станови се фушерај со лош распоред и без звучна изолација. Додека старите станови се со добар распоред и звучна изолација , но со лоша топлотна изолација и се стари и распаднати.
Така да изборот на станови во скопје е лош. Бираш кое е помало зло.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.199
Поени од реакции
997
Уште едно дно кое сигурно е над 80к евра. Треба да си будала да дадеш толку пари за два вагона, ама важно дуплекс е.
74м2 комплет, а само една спална соба.

Прегледај го приврзокот 230152
Ne znam zosto se cudite. I vo london novite gradbi se vaka. U spalna imas mesto samo za odenje okolu krevet nisto povekje i na eden zid imas vgraden plakar. Golema spalna imaat samo stanovi sho se nad milionce i toa zboram za periferija na london. Rabotev u firma sho gradi i prodava stanovi i se cudev kako lugjeto gi zimaat, ali imase kinezi sho kupuvaa 20 odednas kako investicija, ali tuka pobaruvackata e golema. Vo mk sigurno e tesko da se najde plac i za toa nekoi lugje kupuvaat vakvi stanovi.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.303
Поени од реакции
38.896
Во дуплексот спалната е 15м2 што е ок, проблем е што има само една, а целата површина е 74м2 и има многу неискористен простор, ама има будали што ќе го купат.

Спална 6м2 нека има, ама тој стан да не го рачунаат со 4 соби, туку гарсониера од 20 и нешто м2, а не да наредат и уште две детски по 6м2 и да го продаваат 50м2 со 4 соби.

Детска и спална од 6м2 може да служи само како просторија за гледање порничи и... :Д


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom