Како сте задоволни од градбите на Настел?

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.279
Поени од реакции
165.383
Член од
7 септември 2016
Мислења
4.189
Поени од реакции
4.884
Ти очигледно си некоја бета фаза реплика на @Sungerot Bob
И што ако сум член од 22 јуни ? али тебе кога те прочитам така како се правеш паметен со пренесени статии и слики од Google ми се ќења. Ајде оди таму во подфорумот "Играчница" спамирај си и играј си да ти мине времето.
... @Sungerot Bob е многу коректен член на форумот и дај боже да негово отсуство тука не е поради некое здравствен проблем или не дај боже да бил во „Дурмо турс“ автобусот! ... твоето присуство ти го спомнав, оти гледаш каде и што постирам, а сум член веќе три години, а ти со регистрирање од неколку месеци си коментирал на повеќе теми одколку јас... твоето „ќењање“ е твој проблем, а тоа дали ќе одам во Играчница или на друга тема е мој проблем,а богами не видов да некој пренесува сопствени оригинални статии и слики, а не од ГООгле, ова последен пат ти давам внимание на твој коментар, оти извртено сум цитирана за работите бидат јасни!
Првин се става прозонарија, прозорци де, па изолација па фасада (боја whatever).
@bijons на сликата што ја постави, гледано одддалеку, од десната страна кај скелето веројатно веќе е ставен стиропор затоа што се гледа лепакот измеѓу плочите. Скроз десно (предна страна), веќе е и малтерисана ако око не ме лаже. Од левата и во позадина каде нема скелиња, таму нема изолација, само цигла и столбови. Допрва ќе се става најверојатно стиропор.
Натре некои инвеститори во тек на градба може да прават одредени измени по желба на купувачот (доколку не се однесува на носечки ѕидови/столбови), преградуваат простории, додаваат такви некои поситни детали.
не знам дали тоа ти беше двоумењето.
1568650154069.png

(y)
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
83
Поени од реакции
64
... @Sungerot Bob е многу коректен член на форумот и дај боже да негово отсуство тука не е поради некое здравствен проблем или не дај боже да бил во „Дурмо турс“ автобусот! ... твоето присуство ти го спомнав, оти гледаш каде и што постирам, а сум член веќе три години, а ти со регистрирање од неколку месеци си коментирал на повеќе теми одколку јас... твоето „ќењање“ е твој проблем, а тоа дали ќе одам во Играчница или на друга тема е мој проблем,а богами не видов да некој пренесува сопствени оригинални статии и слики, а не од ГООгле, ова последен пат ти давам внимание на твој коментар, оти извртено сум цитирана за работите бидат јасни!

Прегледај го приврзокот 217412

(y)
Сликата што си ја постирал ништо не се гледа, најдобро постирај слика во денски услови, а тоа што си го заокружил со црвено очигледно е лепак, мрежа и стиропор пошто гледам одоздолу остатоци од пурпена. Како и да е џабе филозофираме сликата е премногу темна и неможе ништо да се виде јасно. Најди/сликај светла слика направено во текот на денот па потоа ќе се виде со што е изработено. А доколку те интересира можеш и инвеститорот да го контактираш и да ти ги даде сите потребни информации од што материјали е изработена фасадата.

Edit :

Сликата е стара очигледно за оваа зграда се работи. Ете се работи за некој вид на стаклена фасада, според информациите на нивната фејсбук страница се работи за 10cm изолација. Ајде специјално ти ја решивме мистеријата. А за тоа колку е квалитетна изработката најдобро е да видеш на лице место и да го контактираш инвестоторот. Ајде чао сега наместо да постираш слики од 2018 година најди си друга по паметна работа пошто немам намера да дискутирам за глупости. 
Последно уредено:
На врв Bottom