Како стануваат познати луѓе како овој од линкот?

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од vonKarajan, 13 февруари 2017.

 1. vonKarajan

  vonKarajan

  Член од:
  27 октомври 2014
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  146
 2. Saladin

  Saladin

  Член од:
  5 февруари 2007
  Мислења:
  9.779
  Допаѓања:
  9.833
  Кур мие
  ...Двор

  Мие


  (deep)
   
  На KembaW и Classic Rock Fan им се допаѓа ова.
 3. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  8.254
  Допаѓања:
  11.987
  На Darling, ElNinho, ob1 и уште 5 други им се допаѓа ова.
 4. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  68.456
  Допаѓања:
  130.424
  блокирана сум кај ликов, што има?
   
 5. Коловрт

  Коловрт Озимандија

  Член од:
  12 април 2010
  Мислења:
  3.861
  Допаѓања:
  8.497
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ShakaZulu

  ShakaZulu " Тој Сум Бре "

  Член од:
  29 јули 2008
  Мислења:
  2.798
  Допаѓања:
  2.860
  Првиот дел не би го коментирал но за вториот убеден сум дека е во право но без конотација дали комшијата е албанец или некој од тунгузија. Општо познат е менталитетот да му умри козата на комшијата така да не е до што е комшијата по националност, вера или раса. До тоа што затуцани македонци сме ние...
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 7. vonKarajan

  vonKarajan

  Член од:
  27 октомври 2014
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  146
  Ориѓански многу го почитував али и тој нешто по ваков пат тргнал. Дали ги купуваат или сами забегуваат не знам, али луѓето веруваат во "интелектуалци" повеќе од во политичари затоа не смееме да оставиме вакви "интелектуалци" да се пример за младите.

  Брат не викам дека сме најпаметни или најкултурни и слично али јас и секој друг на планетава, би го одбрал ќебапот на место на милионите за комшијата. Друго е му помогнеш на некој што не може, друго да го направиш милионер. Не вреди да се дискутира за вакви глупи аналогии .

  Кажав, луѓе кои се сметаат за интелектуалци и се следени од голем дел на народот особено помладите не смеат да јадат гомна, доста е комплицирана ситуацијава уште овие требаат.
  Да им ебам тој лажен нивни карма западнички менталитет.
   
  На пунтер и ShakaZulu им се допаѓа ова.
 8. Con Artist

  Con Artist the man with the key

  Член од:
  1 мај 2012
  Мислења:
  2.978
  Допаѓања:
  6.465
  Овој пациентов за интелектуалец го сметаш, па макар и во наводници? :pos:

  Само во држава како нашата може ваков опинок покондурен да се прослави како "интелектуалец" и духовен пастир на млади празноглавци, и тоа со поезија за изгубена јакна и слични првоодделенски љубовни патетики без никаква уметничка вредност.

  Интернет-кловнови и очајни курви за внимание има пун курац во државава - секој втор е твитерџија и social media star. Прво тешко нив, па после тешко на држава со вакви "интелектуалци". :LOL:
   
  На pixa, Kaiser, Morgan Freeman и уште 8 други им се допаѓа ова.
 9. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  68.456
  Допаѓања:
  130.424
  Con Artist си кажа се. Баталете ги кловновиве, и Лешо и Ориѓански и Љиљакот си одработуваат. Јас си седам блокирана кај ѕвездата од Вевчани кога беше лакрдијата со јакната, зошто му кажав дека слама плетена никој не краде, дома да не си ја оставил :con_mrgr:
   
  На pixa, Morgan Freeman, Џонтра Волта и уште 4 други им се допаѓа ова.
 10. Toma

  Toma од Бардовци + тврд со кора + ОоОоОоО

  Член од:
  22 април 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  465
  Баш поради тоа што му давате значење стануваат славни!!!

  Морам да напишам и јас некој реферат, па и мене вака да ме испофалете:P
   
 11. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  15.680
  Допаѓања:
  14.391
  :icon_lol::icon_lol::pos::pos::pos:
   
  На Con Artist и Ilumious им се допаѓа ова.
 12. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  5.341
  Допаѓања:
  5.881
  вевчански опинок
   
 13. M-1

  M-1 Добро утро Махачкала!

  Член од:
  6 септември 2010
  Мислења:
  3.885
  Допаѓања:
  6.525
  Другар му од Бетменон:pos::pos:
  Љиоти:pos:
   
 14. TITTANIK

  TITTANIK

  Член од:
  19 февруари 2009
  Мислења:
  1.143
  Допаѓања:
  1.053
  Колку вакви мазохистички куропушачи испаднаа последниве денови, тоа е чудо едно. :sick:
   
 15. Darling

  Darling

  Член од:
  5 јуни 2009
  Мислења:
  6.212
  Допаѓања:
  7.467
  Со влажнење на тинејџерки шо мислат дека се лепотици.
   
  На Morgan Freeman, Џонтра Волта и Anon им се допаѓа ова.

Сподели преку: