Како се ослободувате од бесот?

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Везам гоблен :icon_lol:. Научив да го контролирам својот бес до некаде. Зошто ако не е така можи и да се повтори случката што ја напишав на претходниот пост од оваа тема :icon_lol:.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
кога сум бесен боксирам во вреќа за боксирање. а кога ја немам вреќата во ѕид мавав па кога скршив прсти 2 пати сватив дека ми треба вреќа и си купив
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Ако имам можност земам топка и надвор мавам а ако не земем перница,ја ставам на глава и се дерам (перницата е колку да не се слуша):)
:salut:
 
Член од
26 април 2007
Мислења
73
Поени од реакции
3
станувам навистина насилен и зато најчесто се повлекувам и слушам музиче :)
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
2
Најчесто пуштам гласна музика, тоа најмногу ме опушта. А ако и тоа не помогне тогаш на секој што ќе ми се најде во близина му се истурам. А ако ни тогаш бесот не исчезне, тогаш чекам да помине тој ден и да дојде друг кога ќе бидам многу повеќе расположена.:smir:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Најнов начин за ослободување на бес мој. Трчање додека ми снема душа по кејот.
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
свирам.. многу гласно на некоја песна со bitchin' riffage и повторувам тоа оувр енд оувр. Така на никој не му смета.. едини проблем е што мора да бидам сам дома зашо никој нејќе толку гласно коа свирам.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Слушам музика со глас до даска... правам склекови... и понекогаш у школо кога сум изнервиран ќе се истурам на некој ќе го отерам упм или пак на физичко кога имаме играме фудбал и таму го истурам бесот:).
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Одам во кревет навечер, гасам се` и пцујам додека не заспијам. Бар последнава недела. Џубре...
 

Јоулин<---

Играорка
Член од
25 февруари 2009
Мислења
186
Поени од реакции
3
бројам до десет, а ако и тоа не функционира, јутјуб, пирин денс и го изфрлам бесот дур жива вода не станам од играње...
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
ја првин оставам да ми пројде малце, пошо не трае долго таа состојба. или мавам у перница, се дерам за да се ослободам од негативната енергија. па после коа ќе ми пројде бесот, седнувам и размислувам што е тоа што ме разбеснело толку, и обично доаѓам до заклучок дека нема таква работа на светов што е вредна ја да се нервирам за неа и да си ги кинам живците.и терам даље.:costumed4
 

Buli Buli

CroCop '92
Член од
20 февруари 2009
Мислења
27
Поени од реакции
0
Odam da se naspijam dobro/ odam na trening da se istrosam malce :)) , ako pak mi se sluci vo skolo nasilnost 100% mi se kacuva vednas taka da begam od casovi :pos2:
pouzzzzz:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom