Како се обраќате кон вашите родители?

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Темата е како се обраќате кон вашите родители, тато мамо, по име, стари стара или моите домашни животни :icon_lol:?
Јас кон моите секогаш со тато и мамо....
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
На мама со мац, маце, маче или ако се караме МАМО или МАЈКО. На баба ми баби или бабе :) Другите по име
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
тато , тато бре , ма'o ,мамо , маа .
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Зарем треба со титула да им се обраќам? :icon_lol:
 
?

..........

Гостин
Тато, мамо, а на таткоми понекогаш му се обраќам со човек...:salut:
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Само со тато и мамо,на друг начин глупаво ми е :D
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
на баба ми со бабе на мајка ми и татко ми со мама и тато, братучедите со даде и бате
 

L-A-V

who cares? =)
Член од
2 декември 2008
Мислења
477
Поени од реакции
57
на мама со “ане“ :toe:( не знам зошто од мал така ја викам ко турчин да сум, да го ебеш :pos:), тато некогаш по име некогаш “татоу“, бабите со “бао“ и на сестра ми (ако темава е за родителите) и се немам обратено едно 15тина години :jaj:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.251
Паа на тато со DADDY, а на мама со Мамич.
 
H

HITCH

Гостин
Ако ми зборува тато, а јас не го разбирам за што ми збори понекогаш му викам Ој боби (албански :pos:), ама тоа е многу ретко, оти се лути :pos: (наводно не сум била концентрирана кога ми зборувал), а мајка ми понекогаш Нена (братучед ми кога бил и викал, Нено Сандре ноду ака тебе :pos: :pos: :pos:), ама си ги викам мама и тато дури и во друштво кога сум. Со сестра ми порано се зезавме мајка ти или татко ти оти знаевме дека им иде на нерви :smir:
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
1. Мислам дека најчесто сум директна па некако не е ниту со мамо, ниту со име ...
2. На татко ми му се обраќам со вие, бидејќи го запознав прв пат пред 2 години и сеуште за мене е туѓинец
3. На дедо ми му се обраќам со дедо, тета-тето, тетин-тетин
4. На братучедите им се обраќам со име или со даде
5. На кучето му се обраќам по име или душо, срце, мило мое, бате ... кога како
6. Дечко - најчесто по име или надимак ... цили мили - не
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
татко немам подолго време, а мајка ми со мајко... не ми иде поинаку да ја викам на оваа возраст... тетки, чичковци и баби немам, дедовци па ич све то испоумреа до еден, освен на сопругата мјака и која ми е со сила баба, ама нејзе по име ја викам... а сама си е крива за тоа... кога бевме дечко и девојка ја и се обратив со бабо на зезање, а она бунт ми крена и скандал ми напраи пред друштвото тогаш, демек, тоа не се знаело дали ќе ми биде или не баба, па ја завикав тетка+името и кога стварно ми бидна баба неможев да и речам бабо, само го исфрлив она тетка и сега ми личи како да довикувам некој овчар на планина ама тоа е тоа, како што реков сама си е крива... уствари ја гледам еднаш до двапати месечно па и така не ми е ама ич проблем...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom