Како се запознавате со женски/машки

Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
hahah почнаа советите на дело да се применуваат...филозофка ја имаш таа чест да ја добиеш првата понуда....
се отрака нуке почна без срам да приоѓа, ко за почеток на форум :)

без љутење дружиња :smir:
 
?

..........

Гостин
Најдобро е што си искрен тука на форумот, ако успееш таа искреност да ја користиш во реалниот свет проблемот ке биде решен.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Имаш многу добри примери од предходните членови, па еве да дадеме уште некои неспомнати.. :)

Работите се случуваат кога не ги планираш однапред. Пример не одиш во дискотека со намера да легнеш некој/а, туку одиш со мисла за добра журка и да се изнаиграш, буквално не те интересира што се случува окулу тебе. Дотолку неможеш да се опуштиш, пивни малку алкохол, но со мерка. Секогаш во дискотека има некоја девојка која е дојдена за забава, па постои голема веројатност дотолку те види така опуштен сама да се појави пред тебе или окулу тебе, секако чекајќи на тебе т.е ти прв да го скршиш мразот.
Дотолку така седиш ко дрво израснато сред дискотека со пијачката во рака и само мрдаш со главата горе, доле, и ја манијачиш секоја девојка која ке ти се појави на видик.. ц, ц.. знаеш веќе каде одиш така :)

Кога сум веке кај мразот и кршењето, можеби ке помогне и мојот пример од пред некое време.. кој предвреме треба да заеш дека беше успешен :)
Бев излезен во дискотека со друштво, приметив како една девојка го сврте погледот накај мене два-три пати. Малку поднапиен, отидов на шанк.. си нарачувам пијачка и му реков на шанкерот да стави мраз до врв. Се појавив пред девојката, ги земав коцките мраз што беа на врвот, ги фрлив пред неа, и со ногата ги згазив.. онака баш како да гасам цигара. И реков, „јас еве прв го скршив мразот, сега е на тебе ред“. Девојката слатко се изнасмеа и одма се отвори моабет. :)
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Ха ха ха.. Аце ацее ако само дупчи ме ти мене :)
Нуке можеби би се запознала со тебе да немав дечко веќе 1+ год.
Друго ова што спомна ти повеќе ми личи на секс за една вечер, неголи на асално упознавање за започнување на врска, во кревет нема филозофирање барем не до 3 пати :pos:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ха ха ха.. Аце ацее ако само дупчи ме ти мене :)
Нуке можеби би се запознала со тебе да немав дечко веќе 1+ год.
Друго ова што спомна ти повеќе ми личи на секс за една вечер, неголи на асално упознавање за започнување на врска, во кревет нема филозофирање барем не до 3 пати :pos:
Можеш да му помогнеш на детето ако му раскажеш како се запозна со дечкото :)
Се надевам не е преку кајгана...
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Преку пријатели... но тој самиот си кажа дека тој начин на упознавање не му се допаѓа, и не му се допаѓаат девојките во неговото поблиско опкружување па затоа и нема потреба да се спомнува начин, што не би му завршил работа секако :)
 
Член од
9 март 2009
Мислења
212
Поени од реакции
24
Ха ха ха.. Аце ацее ако само дупчи ме ти мене :)
Нуке можеби би се запознала со тебе да немав дечко веќе 1+ год.
Друго ова што спомна ти повеќе ми личи на секс за една вечер, неголи на асално упознавање за започнување на врска, во кревет нема филозофирање барем не до 3 пати :pos:
:) Ова беше на шала - некако сите ме свативте ко да незнам како да зборам со девојка темата е прилично патетична па сакав малку да разведрам. ^^ но кога веќе спомна секс за една вечер.... хммм јас немам ништо против ;)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.324
:) Ова беше на шала - некако сите ме свативте ко да незнам како да зборам со девојка темата е прилично патетична па сакав малку да разведрам. ^^ но кога веќе спомна секс за една вечер.... хммм јас немам ништо против ;)
Дечки, договорете се по приватни пораки. Па потоа споделете искуство на темава.
Како и да е, да се вратиме на неа. Договори за секс - по приватни пораки.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.612
Поени од реакции
18.058
Колку и да звучи глупо, мене оваа тема ми изгледа навистина проблематична. Проблемот лежи во тоа што сега веќе не сум средношколец ниту пак студент и сум 22 г.
Додека бевме по школо нормално беше многу лесно да запознаеш еден куп нови луге.

Кој начин најмногу ви одговара да ви пријде непознат додворувач- макар и да е само другарство?


Дали фејсбук навистина функционира за вас?
- Ок можеби функционира но толку ми е глупо да напишам на сликата "многу си убава, срце си", кога над мене има уште барем 20 такви напалени коментари - не ме одвојува од ништо.

-Пуштање во бар на непозната девојка скоро никогаш не функционирало - освен еднаш и девојката беше пијана ( но ништо сериозно)
.... Навистина имам проблем, кругот на пријатели (мислам вистински другари) ми е релативно мал и е мноту тешко да запознам нова личност. А еве веќе помина година дена без девојка т.е. без секс.

Верувајте ми многу ги има вакви како мене- само што многу немаат храброст да признат.
Мое мислење е дека ова е проблем и за девојките - како би изгледало ако некој навистина ти се допадне а ТОЈ никогаш нема да дојде до контакт со тебе :nesvest:
Треба на ова да поработиш малку, и не мора да биде во бар, може било каде. Од десет кај една сигурно ќе запали, и глеј да бидеш поопуштен, јес да тоа си доаѓа само по себе. Колку повеќе приоѓаш толку подобар ќе бидеш во наредните обиди.
 
V

Viktor g

Гостин
Обично запознавам така што привлекувам внимание и самото си тече но така си ги запознавам на факс во продавница , а во кафибар или диско работрите ми одат потешко незнам зошто , а се почесто користам и нет за запознавање нови фаци
 
P

Peaceful Anger

Гостин
бреееј што ти е кајгана форумов ејј :D ем ке ти кажат како да напраиш нешто и одма моеш да испробаш

--- надополнето ---

Договори за секс - по приватни пораки.
Де бе остај може ќе вика некој групно
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
:) Ова беше на шала - некако сите ме свативте ко да незнам како да зборам со девојка темата е прилично патетична па сакав малку да разведрам. ^^ но кога веќе спомна секс за една вечер.... хммм јас немам ништо против ;)
Без разлика дали личам на девојкава

или на девојкава

ама најискрено да ми одговориш хахахах
 

its_ok_im_new

brake lights
Член од
24 август 2010
Мислења
402
Поени од реакции
216
Prvo za da koeficientot na uspesnost ti e na zavidno nivo, mora da si psihicki stabilen. Citaj za duhovnosta, svesta i potsvesta, pravi raboti sto te ispolnuvaat i te pravat da se cuvstvuvas ubavo. Za nekoj toa e vezbanje, trcanje, ping pong, biljard (bitno e da ne se virtuelni ovie raboti). Oseti se deka si emotivno zrel, deka izleguvas pred ogledalo bez problemi, naprotiv, so zadovolstvo. I pocni da razmisluvas za rabotite so svoja glava. Zosto bi ti bilo strav da bides odbien od devojka, pa jas sum bil odbien 1000 pati ama na kraj sekogas idev so najjakata picka pod raka. Ne uci pick-up lines ili klise frazi. Koga ke go dostignes toj moment na sloboden umstven protok, inovativnosta ke bide visoka pa ke mozes da priogas zavisno od situacijata, spontano.
Drug problem e i ako si izlezen so drugari/drugarki i bides odbien od devojka, pa toa te pravi da se cuvstvuvas neprijatno (iako ne bi trebalo, sum pravel tolku raboti vo zivotot sto gi smetaat za bezmisleno glupavi i sramni samo zosto jas sum imal zelba vo toj moment za taa rabota). Vo toj slucaj izlezi sam. Vlezi vo klubot na shank i pikiraj. Abe da prijdes na 100 devojki, i da bides odbien od 150 treba da odis so nasmevka do doma. Toa e iskustvo plus.

No da povtoram nesto sto izgleda kako mnogu mala rabota, a e esencijalna. Sredi ja psihata i bidi siguren deka nastapuvas so ubava slika za sebe.
Srekno i koristi gumicki =)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom