Како раскинувате?

Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
743
...ете одговорот, не го барај! така ќе видиш дали те сака, ако не те побара, ете начин за безболно раскинување!
ѕависи ѕа кој беѕболно ако му е женска на Кристијан Gолубовиц можи да му речи ти неможеш да се бијеш самном могу само да те бијем :)
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Брат оди на Фемина, чупиња млади има да се преродиш. Вакви теми таму имаш миљон. Овде никој не те ферма. Сето е тетки и чичковци над 30, дури и стари дркули пишуваат.. Позз:цицки:
ваљда знаеш дека таму 70% од јузерите се машки?
 
Член од
8 април 2012
Мислења
165
Поени од реакции
84
Нај убаво е лице во лице
Да нема после зашто вака зашто така
Глупаво е преку пораки
Ако си бил или била со одредена личност нај убаво е да му кажеш в лице барем тоа го заслужува сепак не е некој странец чим си бил или била со него.
Ќе објасниш што е проблемот и ќе кажеш дека сакаш да прекинете а не во пораки да објаснуваш да измислуваш причини туку вистината во очи да ја кажеш тка е најдобро
Автоматски споено мислење:

Искреноста е непроценлива
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.496
Поени од реакции
9.406
Нај убаво е лице во лице
Да нема после зашто вака зашто така
Глупаво е преку пораки
Ако си бил или била со одредена личност нај убаво е да му кажеш в лице барем тоа го заслужува сепак не е некој странец чим си бил или била со него.:sramezliv:
Ќе објасниш што е проблемот и ќе кажеш дека сакаш да прекинете а не во пораки да објаснуваш да измислуваш причини туку вистината во очи да ја кажеш тка е најдобро
...еднаш и јас на еден му кажав вистина у фаца дека сакам да раскинам и др.... па кога ми залепи една шлаканица ко гром од ведро небо, две недели петка носев на фаца...
Многу зависи како е скроен тој што ќе му раскинеш, ама после оној шамар јас сум за тактичка варијанта, полека.
 
Член од
8 април 2012
Мислења
165
Поени од реакции
84
...еднаш и јас на еден му кажав вистина у фаца дека сакам да раскинам и др.... па кога ми залепи една шлаканица ко гром од ведро небо, две недели петка носев на фаца...
Многу зависи како е скроен тој што ќе му раскинеш, ама после оној шамар јас сум за тактичка варијанта, полека.
Аман бре што човек бил тој
Автоматски споено мислење:

...еднаш и јас на еден му кажав вистина у фаца дека сакам да раскинам и др.... па кога ми залепи една шлаканица ко гром од ведро небо, две недели петка носев на фаца...
Многу зависи како е скроен тој што ќе му раскинеш, ама после оној шамар јас сум за тактичка варијанта, полека.
Затоа треба да се отворат очииии
А изгледа си сватила некој работи за него па затоа си прекинала ама типот имал некоја фалинка
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.496
Поени од реакции
9.406
Ако те сакал ќе барал објаснување или ќе се лител а валда ќе пробал да ја спаси врската а не да ти светне една преки очи
Па му дадов де објаснување, чиста вистина дека не го сакам веќе.:boksix:
 
D

Deleted member 12196

Гостин
...еднаш и јас на еден му кажав вистина у фаца дека сакам да раскинам и др.... па кога ми залепи една шлаканица ко гром од ведро небо, две недели петка носев на фаца...
Многу зависи како е скроен тој што ќе му раскинеш, ама после оној шамар јас сум за тактичка варијанта, полека.
Кој се тепа, тој се сака!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom