Како раскинувате?

Член од
23 ноември 2018
Мислења
17
Поени од реакции
9
Ја викам на кафе, и ја кажувам причината зашто сакам да раскинам и тоа е тоа
 
Член од
20 август 2018
Мислења
103
Поени од реакции
148
Ја викам на кафе, и ја кажувам причината зашто сакам да раскинам и тоа е тоа
Брат оди на Фемина, чупиња млади има да се преродиш. Вакви теми таму имаш миљон. Овде никој не те ферма. Сето е тетки и чичковци над 30, дури и стари дркули пишуваат.. Позз:цицки:
 

Horny Junkie

АТЕИЗАМ,МУЗИКА, СЕКС,УМЕТНОСТ, ДРОГА!
Член од
21 јуни 2018
Мислења
45
Поени од реакции
15
Вие шо раскинвате лице во лице многу заебани луѓе сте..еднаш го напрајв то и ко му го видов изразо на лицето ме здоболи душата...
Иначе најчесто вака
48087295_260425111295640_7137293347307126784_n.jpg
 
Член од
13 март 2014
Мислења
658
Поени од реакции
134
Ми треба совет...со дечкото сме во врска 5 год ама во последно време ми се јавуваат сомнежи дали е можеби геј или не ме сака...чудно понашање кое го имал одсекогаш меѓутоа во последно време ми зборува за брак па почнав посериозно да размислувам и сфатив дека треба да прекиниме...Да објаснам подетално...незаинтересираност од негова страна, ни за искачање ни за секс како некои пензионери сме, не добивам никакво внимание ни љубов не ме бара, ако го побарам јас тогаш се гледаме ако не не, а од друга страна сака брак со мене и ми врши притисок да се земиме што побрзо...не знам дали ме сака или само онака од навика инаку има 35 год...ама јас не сакам брак со таква личност и со тоа понашање....како да му раскинам најбезболно? Совет?
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.912
Поени од реакции
3.765
Ми треба совет...со дечкото сме во врска 5 год ама во последно време ми се јавуваат сомнежи дали е можеби геј или не ме сака...чудно понашање кое го имал одсекогаш меѓутоа во последно време ми зборува за брак па почнав посериозно да размислувам и сфатив дека треба да прекиниме...Да објаснам подетално...незаинтересираност од негова страна, ни за искачање ни за секс како некои пензионери сме, не добивам никакво внимание ни љубов не ме бара, ако го побарам јас тогаш се гледаме ако не не, а од друга страна сака брак со мене и ми врши притисок да се земиме што побрзо...не знам дали ме сака или само онака од навика инаку има 35 год...ама јас не сакам брак со таква личност и со тоа понашање....како да му раскинам најбезболно? Совет?
Изварај го и таман ќе му се вратиш после тоа, ќе си ја освежите врската.

Секако веќе имаш почнато да се допишуваш со други. :coffee:
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.410
Поени од реакции
13.009
...daj uste ednas za kraj.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
3.377
Поени од реакции
1.554
Ми треба совет...со дечкото сме во врска 5 год ама во последно време ми се јавуваат сомнежи дали е можеби геј или не ме сака...чудно понашање кое го имал одсекогаш меѓутоа во последно време ми зборува за брак па почнав посериозно да размислувам и сфатив дека треба да прекиниме...Да објаснам подетално...незаинтересираност од негова страна, ни за искачање ни за секс како некои пензионери сме, не добивам никакво внимание ни љубов не ме бара, ако го побарам јас тогаш се гледаме ако не не, а од друга страна сака брак со мене и ми врши притисок да се земиме што побрзо...не знам дали ме сака или само онака од навика инаку има 35 год...ама јас не сакам брак со таква личност и со тоа понашање....како да му раскинам најбезболно? Совет?
Девојче тоа се вика стабилна врска или профактура за брак...А за авантури и секс пиши по ПП....имаш уште малку време зошто со секоја секунда старееш.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
658
Поени од реакции
134
Не реков дека сега е така па сакам да го варам туку одсекогаш од кога тргнавме
Автоматски споено мислење:

Ок очигледно на форумов нема да добијам нормални и реални одговори само иронија
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
3.377
Поени од реакции
1.554
Не реков дека сега е така па сакам да го варам туку одсекогаш од кога тргнавме
Автоматски споено мислење:

Ок очигледно на форумов нема да добијам нормални и реални одговори само иронија
Стварно не ми е јасно зошто сакаш да му раскинеш...Ама како сакаш. Мислам дека е најдобро лично, надвор на кафе. Немој по емаил смс и пишано. Не прави голема разлика ама подобро е усно или барем по телефон не пишано.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
4.195
Поени од реакции
4.891
...не ме бара, ако го побарам јас тогаш се гледаме ако не не,
...ете одговорот, не го барај! така ќе видиш дали те сака, ако не те побара, ете начин за безболно раскинување!
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
1.786
Поени од реакции
1.405
Ми треба совет...со дечкото сме во врска 5 год ама во последно време ми се јавуваат сомнежи дали е можеби геј или не ме сака...чудно понашање кое го имал одсекогаш меѓутоа во последно време ми зборува за брак па почнав посериозно да размислувам и сфатив дека треба да прекиниме...Да објаснам подетално...незаинтересираност од негова страна, ни за искачање ни за секс како некои пензионери сме, не добивам никакво внимание ни љубов не ме бара, ако го побарам јас тогаш се гледаме ако не не, а од друга страна сака брак со мене и ми врши притисок да се земиме што побрзо...не знам дали ме сака или само онака од навика инаку има 35 год...ама јас не сакам брак со таква личност и со тоа понашање....како да му раскинам најбезболно? Совет?
А ти бе дете дали го сакаш него?
:rolleyes:
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
5.661
Поени од реакции
3.553
Ми треба совет...со дечкото сме во врска 5 год ама во последно време ми се јавуваат сомнежи дали е можеби геј или не ме сака...чудно понашање кое го имал одсекогаш меѓутоа во последно време ми зборува за брак па почнав посериозно да размислувам и сфатив дека треба да прекиниме...Да објаснам подетално...незаинтересираност од негова страна, ни за искачање ни за секс како некои пензионери сме, не добивам никакво внимание ни љубов не ме бара, ако го побарам јас тогаш се гледаме ако не не, а од друга страна сака брак со мене и ми врши притисок да се земиме што побрзо...не знам дали ме сака или само онака од навика инаку има 35 год...ама јас не сакам брак со таква личност и со тоа понашање....како да му раскинам најбезболно? Совет?
Mnogu vreme ti trebalo za da se razbudis od sonot.....kako i da e, zaljubena si bila vo idejata deka si zaljubena i nekako zivotot ti imal smisla. Obicno taa prikazna e dominantna kaj lugjeto, i funkcionira. Kaj tebe problemot e sto ne si zaljubena u prikaznata on da ti e maz hahahahh i ova ti doagja kako triger.
Ona sto treba da go napravis i sama go znaes, bolno e sto si se vleckala do ovoj moment, i sega ke si ja platis cenata. Ke te jade griza na sovest, arno ama bolje nego da si go upropastis zivotot so nekoj sto ne go sakas.....a i nikad ne si go sakala.
Najdi nekoj da te iskine od ebenje i ke zaboravis kako nisto da ne bilo ;)

P.S. Metodot na raskinuvanje......najlesno e so ignoriranje, negde 2 nedeli. Vidi kako ke reagira, moze ke ti ja olesni rabotata.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
5.661
Поени од реакции
3.553
...аууу не сум знаела дека ако „некој те искине од ебење“ тоа е сакање? :sramezliv:
Ona se zali deka bil gej....dodeka nejze cvrcalnikot i se davi vo vaginalni fluidi. Sto da pravi sega vaka "zagorena"?
Ili da ja sovetuvame dildo da si kupi?
Автоматски споено мислење:

Тебе две недели ли ти биле доволни ;)
Moze i poveke, ama da ne gubi vreme. Sigurno ima nekoj u plan, azgan dete sto ke zavrsi rabota :)
 
На врв Bottom